IBA-ի բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը կմասնակցի ամբողջական կազմով
Հայաստանի բռնցքամարտի տղամարդկանց հավաքականն IBA-ի կազմակերպած 2025 թվականի աշխարհի առաջնությանը կմասնակցի ամբողջական կազմով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ինչպես հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը` ազգային թիմի կազմում կլինեն 48 կգ` Բարեղամ Հարությունյանը,   51 կգ` Ռուդոլֆ Գարբոյանը, 54 կգ` Դավիթ Եգորյանը,  57 կգ` Ժիրայր Սարգսյանը,  60 կգ` Արթուր Բազեյանը,  63,5 կգ` Նարեկ Հովհաննիսյանը,  67 կգ` Արմեն Մաշակարյանը,  71 կգ` Արարատ Հարությունյանը,  75 կգ` Վախթանգ Հարությունյանը,  80 կգ` Արտուշ Հովհաննիսյանը,  86 կգ` Ռաֆայել Հովհաննիսյանը,  92 կգ` Նարեկ Մանասյանը, +92 կգ` Դավիթ Չալոյանը:
IBA բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունն անցկացվում է ԱՄԷ-ի Դուբայ քաղաքում դեկտեմբերի 2-13-ը: Մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը կազմում է 8 միլիոն դոլար: Առաջին տեղը զբաղեցրած բռնցքամարտիկները կստանան 300 հազար դոլար, երկրորդը` 150 հազար, երրորդը` 75 հազար և չորրորդը` 10 հազար դոլար, որից 50 տոկոսը կլինի բռնցքամարտիկինը, 25-ական տոկոսը մարզիչներինը ու ազգային ֆեդերացիաներինը:
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի որոշմամբ Օլիմպիական խաղերի որակավորման մրցաշարերը չի անցկացնում IBA-ն:

В чемпионате мира IBA 2025 года мужская сборная Армении по боксу примет участие в полном составе
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Федерации бокса Армении, в составе национальной сборной будут: Барегам Арутюнян (48 кг), Рудольф Гарбоян (51 кг), Давид Егорян (54 кг), Жирайр Саргсян (57 кг), Артур Базеян (60 кг), Нарек Ованнисян (63,5 кг), Армен Машакерян (67 кг), Арарат Арутюнян (71 кг), Вахтанг Арутюнян (75 кг), Артуш Ованнисян (80 кг), Рафаел Ованнисян (86 кг), Нарек Манасян (92 кг), Давид Чалоян (+92 кг).
Чемпионат мира по боксу IBA проходит в Дубае (ОАЭ) со 2 по 13 декабря. Призовой фонд турнира составляет 8 млн долларов. Боксеры, занявшие первое место, получат 300 000 долларов, второе место — 150 000 долларов, третье место — 75 000 долларов, четвертое место — 10 000 долларов. При этом 50% призового фонда распределяются между боксерами, 25% — между тренерами и национальными федерациями.
По решению Международного олимпийского комитета, IBA не проводит олимпийские квалификационные турниры.