Թումոն զբաղեցրել է WISE Prize for Education-ի առաջին մրցանակային տեղը
Թումոյի արհեստական բանականության կրթական նախագիծն արժանացել է 2024-2025 թվականների WISE Prize for Education-ի առաջին մրցանակին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ 1-3-րդ մրցանակային տեղերի հաղթողները հայտարարվել են Դոհայում անցկացվող WISE 12 գագաթնաժողովի շրջանակում:
Թումոն՝ որպես առաջին մրցանակակիր, կստանա 500 հազար դոլար, երկրորդ մրցանակակիր Iqrali.jo-ն՝ 300 հազար դոլար, երրորդ մրցանակակիր Darsel-ը՝ 200 հազար դոլար:
WISE մրցույթի շրջանակում ներկայացվել են բազմաթիվ կրթական լուծումներ ու նորարարություններ ամբողջ աշխարհից։ Մրցույթն այս տարի նվիրված էր համաշխարհային կրթական մարտահրավերների նորարար լուծումներին:

Tumo wins first place in the WISE Prize for Education
Tumo's artificial intelligence education project has won the first prize of the 2024–2025 WISE Prize for Education.
The winners of the first, second and third prizes were announced during the WISE 12 Summit held in Doha.
As the first prize winner, Tumo will receive $500,000. The second prize winner, Iqrali.jo will receive $300,000 and the third prize winner, Darsel, will receive $200,000.
The WISE competition featured a variety of educational solutions and innovations from around the world. This year, the competition focused on innovative approaches to global educational challenges.