Մահացել է Ռոնալդուի հետ Երևանում հանդիպած քաղցկեղ ունեցող երեխան
Մահացել է պորտուգալացի աշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ Քրիշիտիանու Ռոնալդուի հետ Երևանում հանդիպած քաղցկեղով հիվանդ երեխան՝ Արեգ Խաչատրյանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանը։
«Իմ Արեգը լքեզ մեզ։ 8 տարուց ավել մենք միասին անցանք էս ճանապարհը, ու նաև դու ինձ սովորեցրիր՝ ոնց պիտի սիրել կյանքը, անգամ երբ ամեն ինչ շատ դժվար է։ Դու իմ ճանաչած ամենապայծառ ու իմաստուն հրաշքներից էիր։
Երջանիկ եմ, որ հասցրինք երազանքներդ իրականություն դարձնել, հասանք անգամ Ռոնալդուին... մենակ Չեքի Չանին չհասցրինք հանդիպել, եղբայր, կներես ինձ դրա համար։
Հիմա արդեն կարող ես պարել տիեզերքում, իմ փոքր եղբայր, դու գտար քո խաղաղությունը:
Դու հաղթեցիր կյանքում, քանի որ ապրեցիր լիարժեք երջանիկ»,- գրել է Մարտիրոսյանը՝ ցավակցություն հայտնելով երեխաների ծնողներին՝ Աննա Բաբաջանյանին և Արմենակ Խաչատրյանին։
Պորտուգալիայի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Քրիշտիանու Ռոնալդուն քաղցկեղով հիվանդ Արեգի հետ հանդիպել էր ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի առաջին տուրում Հայաստանի հավաքականի դեմ երևանյան խաղից առաջ։ Ռոնալդուն ստորագրել էր երեխայի մարզաշապիկի վրա։

Умер больной раком мальчик, который встречался с Роналду в Ереване
Умер Арег Хачатрян, ребенок, больной раком, который встречался со всемирно известным португальским футболистом Криштиану Роналду в Ереване.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал Армен Мартиросян, директор-основатель Фонда детского здоровья Армении.
«Мой Арег покинул нас. Мы проходили этот путь вместе более 8 лет, и ты научил меня любить жизнь, даже когда всё очень сложно. Ты был одним из самых светлых и мудрых чудес, которые я когда-либо встречал.
Я рад, что нам удалось воплотить твои мечты в реальность, мы даже познакомились с Роналду... только вот с Джеки Чаном мы не познакомились, брат, прости меня за это.
Теперь ты можешь танцевать в космосе, мой младший брат, ты обрёл мир и покой.
Ты победил в жизни, потому что прожил полноценную и счастливую жизнь», — написал Мартиросян, выразив соболезнования родителям — Анне Бабаджанян и Арменаку Хачатряну.
Игрок сборной Португалии Криштиану Роналду встретился с больным раком Арегом перед матчем первого тура отборочного раунда чемпионата мира против сборной Армении в Ереване. Роналду оставил автограф на футболке мальчика.