Իրանի պաշտպանության նախարարը ժամանել է ԱՄԷ
Իրանի պաշտպանության նախարար Ազիզ Նասիրզադեն ժամանել է Դուբայ հանդիպելու Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պաշտոնյաների հետ և մասնակցելու Dubai Airshow 2025 միջազգային ավիաշոուին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է «irna»-ն։
Իրանի պաշտպանության նախարարության փոխանցմամբ՝ այցը դիվանագիտական պաշտպանության քաղաքականության շրջանակում իրականացվող քայլերից է և ուղղված է տարածաշրջանային փոխգործակցության ամրապնդմանը։
Այցի ընթացքում իրանցի բարձրաստիճան պաշտոնյան նախատեսում է հանդիպել մի խումբ երկրների պաշտպանության նախարարությունների ներկայացուցիչների հետ։ Քննարկվելու են համագործակցության հնարավորությունները տարբեր ոլորտներում, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության և տեխնոլոգիական փոխանակման հարցեր։

Министр обороны Ирана прибыл в ОАЭ
Министр обороны Ирана Азиз Насирзаде прибыл в Дубай для встречи с официальными лицами Объединенных Арабских Эмиратов и участия в международном авиасалоне Dubai Airshow 2025.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на агентство IRNA, визит является одним из шагов в рамках дипломатической оборонной политики и направлен на укрепление регионального сотрудничества.
В ходе визита высокопоставленный иранский чиновник планирует встретиться с представителями оборонных ведомств ряда стран. Будут обсуждены возможности сотрудничества в различных областях, а также вопросы региональной безопасности и технологического обмена.