Արտաքին աղբյուրները ստեղծում են սուտ և սադրիչ պատմություն, իսկ որոշ ներքին դերակատարներ տարածում են. Նազելի Բաղդասարյան
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանն ահազանգել է OdaTV-ի կայքի կողմից կեղծ տեղեկատվության շրջանառության մեջ մտնելու ու հայաստանյան որոշ ԶԼՄ-ների կողմից այն արտատպելու մասին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Բաղդասարյանն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«OdaTV-ի կայքը կրկին շրջանառության մեջ է դրել կեղծ տեղեկատվություն, իսկ մի շարք հայաստանյան ԶԼՄ-ներ՝ առանց նվազագույն ստուգման կամ աղբյուրների ճշգրտման, շտապել են արտատպել այս ֆեյքը՝ անկախ մտադրությունից ակամա դառնալով ապատեղեկատվության շղթայի մասնակից։
Վաղուց չարչրկված ու հին սցենար է՝ արտաքին աղբյուրները ստեղծում են լիովին սուտ ու սադրիչ պատմություն, իսկ որոշ ներքին դերակատարներ անմիջապես տարածում են այն՝ փորձելով ձևավորել անվստահության դաշտ և նոր բևեռացում հասարակության մեջ»,-գրել է վարչապետի մամուլի քարտուղարը:
Նա ակնհայտ է համարել, որ որքան մոտենում են ընտրական գործընթացները, այնքան էլ ավելի թեժանալու են Հայաստանի պետականության, պետական ինստիտուտների և հանրային պաշտոնյաների դեմ ուղղված ապատեղեկատվական հարձակումները։

Внешние источники создают ложную и провокационную историю, а некоторые внутренние игроки распространяют её: Назели Багдасарян
Пресс-секретарь премьер-министра Республики Армения Назели Багдасарян выступила с заявлением в связи с распространением на сайте OdaTV ложной информации и ее перепечаткой некоторыми армянскими СМИ.
Как сообщает Арменпресс, Багдасарян сделала запись на своей странице в Facebook:
«Сайт OdaTV вновь распространил фейковую информацию, и ряд армянских СМИ, без минимальной проверки или уточнения источников, бросились перепечатывать этот фейк, тем самым невольно став участником цепочки дезинформации.
Это старый и отработанный сценарий: внешние источники создают совершенно ложную и провокационную историю, а некоторые внутренние игроки тут же её распространяют, пытаясь сформировать поле недоверия и новую поляризацию в обществе.
Очевидно, что чем ближе избирательные процессы, тем больше будут усиливаться дезинформационные атаки на государственность, государственные институты и должностных лиц Армении».