Արտաքին աղբյուրները ստեղծում են սուտ և սադրիչ պատմություն, իսկ որոշ ներքին դերակատարներ տարածում են. Նազելի Բաղդասարյան
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանն ահազանգել է OdaTV-ի կայքի կողմից կեղծ տեղեկատվության շրջանառության մեջ մտնելու ու հայաստանյան որոշ ԶԼՄ-ների կողմից այն արտատպելու մասին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Բաղդասարյանն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«OdaTV-ի կայքը կրկին շրջանառության մեջ է դրել կեղծ տեղեկատվություն, իսկ մի շարք հայաստանյան ԶԼՄ-ներ՝ առանց նվազագույն ստուգման կամ աղբյուրների ճշգրտման, շտապել են արտատպել այս ֆեյքը՝ անկախ մտադրությունից ակամա դառնալով ապատեղեկատվության շղթայի մասնակից։
Վաղուց չարչրկված ու հին սցենար է՝ արտաքին աղբյուրները ստեղծում են լիովին սուտ ու սադրիչ պատմություն, իսկ որոշ ներքին դերակատարներ անմիջապես տարածում են այն՝ փորձելով ձևավորել անվստահության դաշտ և նոր բևեռացում հասարակության մեջ»,-գրել է վարչապետի մամուլի քարտուղարը:
Նա ակնհայտ է համարել, որ որքան մոտենում են ընտրական գործընթացները, այնքան էլ ավելի թեժանալու են Հայաստանի պետականության, պետական ինստիտուտների և հանրային պաշտոնյաների դեմ ուղղված ապատեղեկատվական հարձակումները։

The press secretary of the Prime Minister of Armenia, Nazeli Baghdasaryan, has raised concerns over the circulation of false information by the OdaTV website. She added that some Armenian media outlets "have copied and published it, without veryfying the sources."
In a Facebook post, Baghdasaryan stated, "The OdaTV website has once again circulated false information, and a number of Armenian media outlets, without verifying the sources, have rushed to publish it, unintentionally becoming part of a disinformation chain."
She added that certain foreign sources create completely false and provocative stories, which are then quickly spread by some internal actors, aimed at sowing distrust and further polarizing society.
Baghdasaryan has warned "as electoral processes approach, disinformation attacks targeting Armenian statehood, state institutions and public officials are expected to intensify."