Դեսպան Սմբատյանը Վրաստանի պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել ՀՀ նորանշանակ ռազմական կցորդին
Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Աշոտ Սմբատյանը հանդիպել է Պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը՝ մանրամասնելով, որ կայացած հանդիպման ընթացքում դեսպան Սմբատյանը ներկայացրել է Վրաստանում ՀՀ նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Միքայել Ջուլհակյանին։
«Շնորհավորելով և արդյունավետ առաքելություն մաղթելով Միքայել Ջուլհակյանին՝ Իրակլի Չիկովանին ընդգծեց երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության կարևորությունը և նախարարությունների միջև ձևավորված սերտ համագործակցությունը»,-ասված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Նշենք, որ հոկտեմբերի 21-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրավերով՝ Վրաստան պաշտպանության նախարարը պաշտոնական այցով ժամանել էր Հայաստան։

Посол Смбатян представил министру обороны Грузии новоназначенного военного атташе Армении
Посол Республики Армения в Грузии Ашот Смбатян встретился с министром обороны Грузии Ираклием Чиковани.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства, Ашот Смбатян представил новоназначенного военного атташе Республики Армения в Грузии, полковника Микаэла Джулакяна.
Поздравив Микаэла Джулакяна и пожелав ему эффективной миссии, Ираклий Чиковани подчеркнул важность стратегического партнерства между двумя странами и налаженного между министерствами тесного сотрудничества.
21 октября по приглашению министра обороны Армении Сурена Папикяна министр обороны Грузии с официальным визитом посетил Армению.