ՀՀ նախագահն ընդունել է «Սյունիք» ներդրումային ֆոնդի կառավարչին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է «Սյունիք» ներդրումային ֆոնդի կառավարիչ Ադամ Ալեքսան Ալեքսանի Կաբլանյանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության զարգացման գործում ներդրած ավանդի և բարեգործական անխոնջ գործունեության համար Վահագն Խաչատուրյանն Ադամ Ալեքսան Ալեքսանի Կաբլանյանին պարգևատրել է Երախտագիտության մեդալով։
ՀՀ նախագահը բարձր է գնահատել գործարարի տարիների վաստակը և Հայաստանում իրականացրած բազմաթիվ նախաձեռնությունները, որոնք կարևոր ներդրում են երկրի զարգացման և հզորացման գործում։ Հանրապետության նախագահը մաղթել է Ադամ Ալեքսան Կաբլանյանին քաջառողջություն և հաջողություններ հայրենանվեր գործունեության մեջ։

President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan received Adam Aleksan Kablanian, manager of the “Syunik” investment fund, his office has said.
President Khachaturyan awarded Kablanian the Medal of Gratitude for his contribution to the development of the high-tech industry and his tireless charitable activities.
The President praised the entrepreneur’s years of service and numerous initiatives implemented in Armenia, describing them as an important contribution to the country’s development and strengthening.