Հայաստանի կարատեի հավաքականի ներկայացուցիչները մասնակցում են ԱԱ-ի ընտրական մրցաշարին
Հայաստանի կարատեի ազգային հավաքականը, ֆեդերացիայի նախագահ Վազգեն Հարությունյանի գլխավորությամբ, մեկնել է Փարիզ` մասնակցելու 2025 թվականի աշխարհի առաջնության որակավորման փուլին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի կարատեի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը:
Հայաստանի կարատեի հավաքականի մարզիկներ Գոռ Ներսիսյանը և Յուրա Զալյանն արդեն ունեն ուղեգիր՝ նոյեմբերի 27-30-ը Եգիպտոսի մայրաքաղաք Կահիրեում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու համար։
Եվս 4 մարզիկ՝ Լենա Գյուլումյանը, Անիտա Մակյանը, Սուրեն Հարությունյանը և Միխայիլ Մխիթարյանը հոկտեմբերի 17-19-ը Փարիզում կպայքարեն աշխարհի առաջնության ուղեգրի համար։

Представители сборной Армении по карате участвуют в отборочном турнире чемпионата мира
Сборная Армении по карате во главе с президентом федерации Вазгеном Арутюняном отправилась в Париж для участия в отборочном турнире чемпионата мира 2025 года.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-службу Федерации карате Армении, спортсмены сборной Армении по карате Гор Нерсисян и Юра Залян уже имеют путёвку на чемпионат мира, который пройдёт в столице Египта Каире с 27 по 30 ноября.
Ещё четыре спортсмена - Лена Гюлумян, Анита Макян, Сурен Арутюнян и Михаил Мхитарян - поборются за путёвку на чемпионат мира в Париже с 17 по 19 октября.