Ֆինանսապես գրագետ՝ Իդրամի և IDBank-ի հետ․ հանդիպում «Հայորդի» ճամբարում
Ֆինանսական գրագիտության արշավի շրջանակում IDBank-ի և Իդրամի հերթական միջոցառումը «Հայորդի» ճամբարի շուրջ 100 պատանիների համար էր։ Հանքավանի գողտրիկ բնության գրկում, ինտերակտիվ ու ինֆորմատիվ հանդիպման ընթացքում ճամբարականներին ներկայացվեցին ֆինանսական գրագիտության հիմունքները, արդյունավետորեն խնայելու եղանակները, ֆինանսական զեղծարարություններից պաշտպանված լինելու կանոններն ու հենց վաղ տարիքից խնայելու կարևորության թեման։ թե որքան կարևոր է սովորել խնայել հենց վաղ տարիքից։
Հանդիպման ընթացքում դպրոցականները ծանոթացան նաև Idram Junior հավելվածի հետ։ Ավելի ակտիվ մասնակիցներն արժանացան IDBank և Իդրամ ընկերությունների պատրաստած մրցանակներին։
Հիշեցնենք, որ «Մի դրամի ուժի» այս տարվա մայիսի շահառուն «Հայորդի» ամենամյա ճամբարն էր, և հավաքագրված 4․991․788 դրամն ուղղվեց զոհված զինծառայողների երեխաների ամառային հանգիստն ու կրթությունը կազմակերպելուն։

Финансово грамотны с Idram и IDBank: встреча в лагере “Айорди”
В рамках кампании по повышению финансовой грамотности IDBank и Idram провели очередное мероприятие — на этот раз для около 100 подростков в лагере “Айорди”.
На фоне живописной природы Анкавана, в ходе интерактивной и познавательной встречи, участникам лагеря рассказали об основах финансовой грамотности, эффективных способах сбережения, правилах защиты от финансового мошенничества, а также о важности умения экономить с раннего возраста.
Во время мероприятия школьники также познакомились с приложением Idram Junior. Самые активные участники получили призы от IDBank и Idram.
Напомним, что получателем инициативы «Сила одного драма» в мае этого года стал ежегодный лагерь “Айорди”. Собранная сумма в размере 4 991 788 драмов была направлена на организацию летнего отдыха и обучения для детей погибших военнослужащих.