Ջոկովիչը դուրս է եկել ԱՄՆ բաց առաջնության քառորդ եզրափակիչ. թենիսիստը ռեկորդ է սահմանել
Սերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչը դուրս է եկել ԱՄՆ բաց առաջնության տղամարդկանց մենախաղի քառորդ եզրափակիչ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ԱՄՆ-ի Նյու Յորք քաղաքում ընթացող «Մեծ սաղավարտ»-ի տարվա հերթական մրցաշարի` «US Open»-ի տղամարդկանց մենախաղի 4-րդ շրջանում Նովակ Ջոկովիչը մրցել է Գերմանիան ներկայացնող Յան-Լենարդ Շտրուֆի հետ:
Մոտ երկու ժամ ձգված մրցախաղում Ջոկովիչը հաղթել է երեք սեթում էլ` 6:3, 6:3, 6:2 հաշվով:
Աշխարհի 7-րդ ռակետ, 38-ամյա Նովակ Ջոկովիչը US Open-ի չորրորդ շրջանում գերմանացի Յան-Լենարդ Շտրուֆի հետ խաղում տարած հաղթանակից հետո դարձել է պատմության մեջ առաջին թենիսիստը, ում հաջողվել է «Մեծ սաղավարտ»-ի 9 տարբեր մրցաշրջաններում հասնել 1/4 եզրափակիչ:

Джокович вышел в четвертьфинал Открытого чемпионата США: теннисист установил рекорд
Сербский теннисист Новак Джокович вышел в четвертьфинал Открытого чемпионата США в мужском одиночном разряде.
Как сообщает «Арменпресс», в 4-м круге мужского одиночного разряда Открытого чемпионата США, следующего турнира Большого шлема года, который проходит в Нью-Йорке, США, Новак Джокович встретился с немцем Яном-Леннардом Штруффом.
В матче, который длился около двух часов, Джокович выиграл все три сета со счётом 6:3, 6:3, 6:2.
38-летний Новак Джокович, седьмая ракетка мира, стал первым теннисистом в истории, который выходил в четвертьфинал турнира Большого шлема в девяти разных сезонах после победы над немцем Яном-Леннардом Штруффом в четвёртом круге Открытого чемпионата США.