Կարեն Խաչանովը Տորոնտոյի մրցաշարի կիսաեզրափակիչում է
Հայկական արմատներով ռուսաստանցի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը դուրս եկավ Տորոնտոյի մրցաշարի կիսաեզրափակիչ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` աշխարհի 16-րդ ռակետ, ռուսաստանցի Կարեն Խաչանովը կիսաեզրափակիչի ուղեգրի համար մրցախաղում հանդիպել է ԱՄՆ-ն ներկայացնող Ալեքս Միխելսենի հետ: Մոտ 2 ժամ ձգված խաղն ավարտվել է Խաչանովի հաղթանակով՝ 2 սեթում` 6:4, 7:6:
Կարեն Խաչանովը պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) վարկանիշային աղյուսակում 24-րդն է: Նա 4 անգամ հաղթել է միջազգային ֆեդերացիայի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարում: Խաչանովը Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր է: Կարեն Խաչանովի լավագույն արդյունքը եղել է 2019 թվականին, երբ նա հասել է Rolan-Garros-ի քառորդ եզրափակիչ և 2021 թվականին՝ դարձյալ քառորդ եզրափակիչ Ուիմբլդոնում։ 2022-ին նա հասել էր US Open-ի կիսաեզրափակիչ։ 2023 թվականին Խաչանովը դուրս է մնացել AusOpen-ի կիսաեզրափակչից:

Карен Хачанов вышел в полуфинал турнира в Торонто
Как сообщает “Арменпресс”, 16-я ракетка мира, россиянин Карен Хачанов, в матче за выход в полуфинал встретился с Алексом Михельсеном, представляющим США. Матч, длившийся около двух часов, завершился победой Хачанова в двух сетах: 6:4, 7:6.
Карен Хачанов занимает 24-е место в рейтинге Ассоциации теннисистов-профессионалов (ATP). Он четырежды выигрывал турнир, проводимый под эгидой международной федерации. Хачанов - серебряный призёр XXXII летних Олимпийских игр в Токио. Лучшим результатом Карена Хачанова был выход в четвертьфинал турнира “Ролан Гаррос” в 2019 году и в четвертьфинал Уимблдона в 2021 году. В 2022 году он вышел в полуфинал Открытого чемпионата США. В 2023 году Хачанов выбыл в полуфинале AusOpen.