Հայաստանը շահագրգռված է զբոսաշրջության ոլորտում ընդլայնել համագործակցությունն Աֆրիկյան մայրցամաքի երկրների հետ. Գևորգ Պապոյան
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն աշխատանքային այցի շրջանակում Ադիս Աբեբայում հանդիպել է Եթովպիայի զբոսաշրջության նախարար Սելամավիտ Կասսայի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Էկոնոմիկայի նախարարությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները, փորձի փոխանակման և համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման հեռանկարները։
Կողմերը կարևորել են մշակութային զբոսաշրջության, բնական ժառանգության պահպանման և զբոսաշրջային հոսքերի խթանման ուղղություններով համագործակցությունը։
Գևորգ Պապոյանը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է ընդլայնել համագործակցությունը Աֆրիկյան մայրցամաքի երկրների, այդ թվում՝ Եթովպիայի հետ՝ զբոսաշրջության և հյուրընկալության ոլորտներում։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել փոխգործակցությունը և դիտարկել համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։

Армения заинтересована в расширении сотрудничества со странами Африки в сфере туризма – министр экономики РА
Министр экономики Армении Геворг Папоян в рамках рабочего визита встретился в Аддис-Абебе с министром туризма Эфиопии Селамавитой Кассой.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на Министерство экономики РА, в ходе встречи обсуждались возможности развития сотрудничества в сфере туризма между двумя странами, перспективы обмена опытом и реализации совместных инициатив.
Стороны придали важность сотрудничеству в сферах культурного туризма, сохранения природного наследия и стимулирования туристических потоков.
Геворг Папоян отметил, что Армения заинтересована в расширении сотрудничества со странами Африки, в том числе с Эфиопией, в сфере туризма и гостеприимства.
Была достигнута договоренность о продолжении сотрудничества и рассмотрении возможностей реализации совместных программ.