Ուելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը խոսել է քաղցկեղից վերականգնման մասին
Ուելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը իր առաջին հրապարակային ելույթի ժամանակ խոսել է քիմիաթերապիայի ծանր հետևանքների մասին։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով CNN-ին, հուլիսի 2-ին Անգլիայի Էսեքս նահանգի Քոլչեսթեր հիվանդանոցի «Բարեկեցության այգի» այցելության ժամանակ արքայադուստրը հիվանդներին ասել է, որ նրանք քաջություն են ցուցաբերում, իսկ երբ բուժումն ավարտվում է, կարող են շարունակել ապրել ու վերադառնալ նորմալ կյանքին։
«Իրականում հաջորդ փուլը շատ դժվար է. այլևս պարտադիր չէ, որ դուք կլինիկական թիմի հսկողության տակ լինեք, սակայն չեք կարող տանը նորմալ գործել, ինչպես գուցե նախկինում էր», - հավելել է նա։
Այցի ընթացքում արքայադուստրը նաև հանդիպել է հիվանդների և անձնակազմի հետ՝ հասկանալու, թե ինչպես են առողջապահական հաստատությունների այգիները կարևոր դեր խաղում առողջության լավ արդյունքների խթանման, առողջության վատթարացման կանխարգելման և վերականգնման ժամանակի ավելացման գործում։

Принцесса Уэльская Кейт Миддлтон рассказала о тяжелых последствиях химиотерапии
Принцесса Уэльская Кейт Миддлтон в своем первом публичном появлении рассказала о тяжелых последствиях химиотерапии.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на CNN, 2 июля во время визита в «Сад благополучия» в больнице Колчестера в Эссексе, Англия, принцесса сказала пациентам, что они проявляют мужество, и когда лечение закончится, они смогут вернуться к нормальной жизни.
«Следующий этап на самом деле очень сложный: вам больше не нужно будет находиться под наблюдением клинической бригады, но вы не сможете нормально работать дома, как раньше», — добавила она.
Во время визита принцесса также встретилась с пациентами и персоналом Центра благополучия онкологических больных при больнице, «чтобы понять, как сады в медицинских учреждениях играют решающую роль в содействии хорошему состоянию здоровья, профилактике плохого здоровья и содействии увеличению времени восстановления», — заявили во дворце.