Հայաստանի ԱԳՆ-ն հաջողություններ է մաղթել Եվրոպական խորհրդում նախագահությունը ստանձնող Դանիային
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը Լեհաստանին շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական խորհրդում նախագահության ժամկետի ընթացքում կատարած աշխատանքի համար՝ միաժամանակ, հաջողություն մաղթելով ԵԽ նախագահությունը ստանձնող Դանիային։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ նշել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Մինչ մենք Եվրոպական խորհրդում Լեհաստանի նախագահության ընթացքում նշեցինք Հայաստան-Եվրոպական միություն գործընկերության կարևոր զարգացումները, այժմ բոլորի հայացքները ուղղված են Դանիային՝ մաղթելով վերջինիս հաջող և ազդեցիկ նախագահության ժամկետ ԵՄ խորհրդում»,-իր գրառման մեջ նշել է ԱԳՆ խոսնակը։
Անի Բադալյանը նաև հավելել է, որ Հայաստանն անհամբեր սպասում է սերտ համագործակցության՝ ավելի ուժեղ ներգրավվածության և նոր շոշափելի արդյունքների հասնելու համար։
Եվրոպական խորհուրդը հունիսի 30-ին տարածված գրառման մեջ նշել է․ «Վեց զբաղված և հուզիչ ամիսներից հետո ժամանակն է հրաժեշտ տալ Խորհրդում լեհական նախագահությանը։ Շնորհակալություն ձեր ամբողջ աշխատանքի համար։ Հուլիսի 1-ին մենք ասում ենք բարև Դանիային»։

МИД Армении пожелал успехов Дании в председательстве в Европейском совете
Министерство иностранных дел Армении поблагодарило Польшу за проделанную работу в период председательства в Европейском совете, пожелав успехов Дании, которая принимает председательство в структуре.
Как сообщает Арменпресс, пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян написала в социальной сети X:
«В то время как мы отметили важные развития в контексте партнерства Армения-Европейский союз во время председательства Польши в Европейском совете, сейчас все взоры обращены на Данию, и мы желаем ей успешного и влиятельного председательства».
Ани Бадалян также добавила, что Армения рассчитывает на более тесное сотрудничество, более сильное взаимодействие и новые ощутимые результаты.
While we marked important developments in 🇦🇲-🇪🇺 partnership during @Poland25eu, now all eyes turn to #Denmark, wishing @DanishMFA a successful & impactful term at EU Council.#Armenia looks forward to working closely for stronger engagement & new tangible deliverables. @eu2025dk https://t.co/AfC1dsnbCp
— Ani Badalyan, 🇦🇲 MFA Spokesperson (@ArmSpoxMFA) July 2, 2025
Европейский совет в заявлении, опубликованном 30 июня, отметил: «После шести напряженных и захватывающих месяцев пришло время попрощаться с польским председательством в Совете. Спасибо вам за всю вашу работу. 1 июля мы говорим привет Дании».