«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ն արձագանքել է Սպերցյանի տրանսֆերով հետաքրքրված լինելու լուրերին
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը չի մեկնաբանել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և ռուսական «Կրասնոդար»-ի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի տրանսֆերով հետաքրքրված լինելու մասին լուրերը:
«Մենք չենք մեկնաբանում տրանսֆերային սպեկուլյացիաներն ու շշուկները»,-«Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ նշել են անգլիական ակումբի մամուլի ծառայությունից:
Ավելի վաղ բրիտանական և ռուսական ԶԼՄ-ները գրել էին, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը հետաքրքրված է «Կրասնոդար»-ի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանի տրանսֆերով։ Մասնավորապես, Goal.com կայքը գրել էր, որ անգլիական ակումբը Սպերցյանին դիտարկում է որպես պորտուգալացի կիսապաշտպան Բրունո Ֆերնանդեշին փոխարինող, որի տրանսֆերի նկատմամբ հետաքրքրություն են ցուցաբերում Սաուդյան Արաբիան ներկայացնող ակումբները։

“Манчестер Юнайтед” не прокомментировал слухи об интересе к трансферу Эдуарда Сперцяна
“Манчестер Юнайтед” не прокомментировал слухи об интересе, проявляемом в отношении трансфера Эдуарда Сперцяна.
“Мы не комментируем трансферные спекуляции и слухи”, - заявили в пресс-службе английского клуба в ответ на запрос “Арменпресс”.
Ранее британские и российские СМИ сообщали, что “Манчестер Юнайтед”  заинтересован в переходе полузащитника “Краснодара” Эдуарда Сперцяна. В частности, сайт Goal.com сообщал, что английский клуб рассматривает Сперцяна в качестве замены португальскому полузащитнику Бруну Фернандешу, в трансфере которого заинтересованы клубы Саудовской Аравии.