Թեհրանում ՀՀ դեսպանությունը կապի մեջ է Իրանի իշխանությունների հետ հայերի շրջանում զոհերի և վիրավորների հարցով. ՀՀ ԱԳՆ
ՀՀ ԱԳ նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը պատասխանել է Իսրայելի հարվածների հետևանքով Իրանի հայերի շրջանում զոհերի և վիրավորների մասին «Արմենպրես»-ի հարցին՝ նշելով. «Թեհրանում ՀՀ դեսպանությունը կապի մեջ է Իրանի իշխանությունների հետ, տեղեկություններ լինելու պարագայում կհայտնենք»:
Միայն Թեհրանի նահանգում Իսրայելի հարձակման հետևանքով, ըստ իրանական աղբյուրների, կան զգալի թվով զոհեր ու վիրավորներ։ Fars News գործակալության ոչ պաշտոնական տվյալներով զոհվել է առնվազն 78 մարդ, վիրավորվել՝ 329-ը։
Հունիսի 13-ի առավոտյան Իսրայելի պաշտպանության բանակը ավիահարվածներ է հասցրել Իրանի միջուկային օբյեկտներին, բնակելի շենքերին։ Հարվածների հետևանքով զոհվել են իրանցի բարձրաստիճան զինվորականներ, միջուկային ոլորտի գիտնականներ։

Посольство Армении в Тегеране находится в контакте с иранскими властями: МИД Армении о жертвах и раненых среди армян в Иране
Пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян ответила на вопрос Арменпресс о количестве жертв и раненых среди армян в Иране в результате израильских ударов.
«Посольство Армении в Тегеране находится в контакте с иранскими властями, в случае появления информации, мы предоставим ее», — отметила Бадалян.
По данным иранских источников, в результате израильской атаки в провинции Тегеран есть значительное число смертей и ранений. По неофициальным данным информационного агентства Fars News, погибло не менее 78 человек, а 329 получили ранения.
Утром 13 июня Армия обороны Израиля нанесла авиаудары по иранским ядерным объектам и жилым зданиям. В результате ударов погибли высокопоставленные иранские военные и ученые-ядерщики.