ՀՀ նախագահը հանդիպել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց կաթողիկոս-Պատրիարքի հետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Սուրբ աթոռ (Վատիկան) կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Հռոմի Սուրբ Նիկողայոս Հայ Կաթողիկե եկեղեցուն կից Լևոնյան վարժարանում հանդիպել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց կաթողիկոս-Պատրիարք Ամենապատիվ և Գերերջանիկ Տ.Տ. Ռաֆայել Պետրոս 21-րդ Մինասյանի և վարժարանի սաների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանն անդրադարձել է Հայաստանի ներքին ու արտաքին ընդհանուր իրադրությանը, առկա հիմնախնդիրներին և վերջիններիս լուծման նկատմամբ հայաստանյան իշխանությունների որդեգրած սկզբունքներին:
Նախագահն ընդգծել է, որ ներկայումս Հայաստանն ունի հստակ դիրքորոշում տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու և հարևանների հետ բարի դրացիական հարաբերություններ հաստատելու հարցերի շուրջ:

President Vahagn Khachaturyan met with Catholicos-Patriarch of Armenian Catholic Church of Cilicia
During his working visit to the Holy See (Vatican), President of the Republic Vahagn Khachaturyan met with His Beatitude Raphaël Bedros XXI Minassian, Catholicos-Patriarch of the Armenian Catholic Church of Cilicia, and students of the Levonian Seminary adjacent to the St. Nicholas Armenian Catholic Church in Rome, the Presidential office has said in a statement.
During the meeting, President Khachaturyan addressed the overall internal and external situation of Armenia, the existing challenges, and the principles adopted by the Armenian authorities to address them.
The President emphasized that Armenia currently holds a clear position on achieving peace in the region and establishing good-neighborly relations with its neighbors.
At the end of the meeting, the President answered questions of concern to the attendees in a warm and open atmosphere.