Արման Ավանեսյանը՝ սամբոյի Եվրոպայի մեծահասակների չեմպիոն
Հայաստանի սամբոյի հավաքականի անդամ Արման Ավանեսյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Կիպրոսում անցկացվող սամբոյի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` մարտական սամբոյի 98 կգ քաշային կարգի եզրափակչում Ավանեսյանը 9:1 հաշվով վստահ հաղթանակ է տարել Խորվաթիայի ներկայացուցչի նկատմամբ: Հայ մարզիկին չեմպիոնական մեդալով պարգևատրել է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Մխիթար Հայրապետյանը։
Հայաստանի մեծահասակերի հավաքականը ԵԱ-ում ելույթներն ավարտել է 1 ոսկե և 5 բրոնզե մեդալով: Հայաստանի թիմից պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին են կանգնել մարտական սամբոյի ներկայացուցիչներ Համլետ Սուքիասյանը (58 կգ), Մհեր Մերջանյանը (71 կգ), Ավետիք Պողոսյանը (88 կգ), Արթուր Մալխասյանը (79 կգ) և մարզական սամբոյի ներկայացուցիչ Դավիթ Հովսեփյանը (58 կգ):

Арман Аванесян - чемпион Европы по самбо среди взрослых
Член сборной Армении по самбо Арман Аванесян завоевал золотую медаль на чемпионате Европы по самбо среди взрослых на Кипре.
Как сообщает Арменпресс, в финале весовой категории 98 кг по боевому самбо Аванесян одержал убедительную победу со счетом 9:1 над представителем Хорватии. Медаль чемпиона армянскому спортсмену вручил исполнительный директор Федерации самбо Армении Мхитар Айрапетян.
Сборная Армении завершила выступление на чемпионате Европы среди взрослых с 1 золотой и 5 бронзовыми медалями. Третью ступень пьедестала почета от сборной Армении заняли представители боевого самбо Гамлет Сукиасян (58 кг), Мгер Мерджанян (71 кг), Аветик Погосян (88 кг), Артур Малхасян (79 кг) и представитель спортивного самбо Давид Овсепян (58 кг).