Ծանրորդ Գոռ Սահակյանը ԵԱ-ի արծաթե մեդալը բավարար չի համարում
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց թիմի անդամ, Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, 2025 թվականի առաջնության արծաթե մեդալակիր Գոռ Սահակյանը ԵԱ-ի փոխչեմպիոնությունը բավարար չի համարում:
«Այսօրվա արդյունքի համար ես շնորհակալ եմ Աստծուն: Մեկ տարի է ինչ այս քաշային կարգում եմ: Սա օլիմպիական քաշ է, բայց մեկ ամիս անց քաշային կարգերը կրկին կփոխվեն և 73 կգ-ը կդառնա 71 կգ: Այս մրցմանն արել էի ամեն ինչ` լավ հանդես գալու համար: Իմ ու մարզիչներիս համար սա այն արդյունքը չէր, որին սպասում էինք: Սակայն ամեն ինչ դեռ առջևում է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Զվարթնոց» օդանավակայանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ծանրորդը:
Սահակյանի խոսքով` Քիշնևում կայացած մրցաշարում ինքն առավելագույնն է արել:
Գոռ Սահակյանը 2023, 2024 թվականների Եվրոպայի չեմպիոն է: 2025 թվականին նա դարձավ ԵԱ-ի արծաթե մեդալակիր նոր` 73 կգ քաշային կարգում:

Тяжелоатлет Гор Саакян не удовлетворен серебряной медалью чемпионата Европы
Член мужской сборной Армении по тяжелой атлетике, двукратный чемпион Европы и серебряный призер чемпионата 2025 года Гор Саакян не удовлетворен вторым местом на чемпионате Европы.
«Я благодарю Бога за сегодняшний результат. Я выступаю в этой весовой категории уже год. Это олимпийский вес, но через месяц весовые категории снова поменяются, и 73 кг станут 71 кг. Я сделал все, чтобы хорошо выступить на этих соревнованиях. Для меня и моих тренеров это был не тот результат, на который мы рассчитывали. Но все еще впереди», — сказал тяжелоатлет в беседе с журналистами в аэропорту Звартноц, сообщает Арменпресс
По словам Саакяна, он проявил себя наилучшим образом на турнире, прошедшем в Кишиневе.
Гор Саакян — чемпион Европы 2023 и 2024 годов. В 2025 году он стал серебряным призером чемпионата Европы в новой весовой категории 73 кг.