Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականը 8-0 հաշվով հաղթել է Իրանի թիմին
Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականը երրորդ հաղթանակն է տարել Երևանում անցկացվող հոկեյի IV դիվիզիոնի աշխարհի առաջնությունում` 8։0 հաշվով վստահ առավելության հասնելով Իրանի թիմի նկատմամբ։
Հայաստանի հավաքականն արդեն 9 միավոր ունի իր ակտիվում և շարունակում է զբաղեցնել մրցաշարային աղյուսակի երկրորդ հորիզոնականը։
Ավելի վաղ Քուվեյթի հավաքականը հաղթել էր Մալայզիային, իսկ Ուզբեկստանն առավելության էր հասել Ինդոնեզիայի նկատմամբ։
Հայաստանի հավաքականն ԱԱ-ի շրջանակում վերջին հանդիպումը կանցկացնի ապրիլի 19-ին՝ Երևանի գեղասահքի և տափօղակով հոկեյի մանկապատանեկան մարզադպրոցում մրցելով Ինդոնեզիայի հետ։
Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականը 15 տարվա դադարից հետո առաջին անգամ է հանդես գալիս միջազգային ասպարեզում։

Сборная Армении по хоккею с шайбой со счетом 8:0 обыграла команду Ирана
Сборная Армении по хоккею с шайбой отметила третью победу на проходящем в Ереване чемпионате мира по хоккею IV дивизиона, одержав убедительную победу над командой Ирана со счетом 8:0.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило Министерство образования, науки, культуры и спорта Атмении.
Сборная Армении, имея 9 очков, продолжает занимать второе место в турнирной таблице.
Ранее сборная Кувейта обыграла Малайзию, а Узбекистан - Индонезию.
Сборная Армении проведет свой заключительный матч в рамках чемпионата мира 19 апреля против сборной Индонезии на сцене Ереванской детско-юношеской спортивной школы по фигурному катанию и хоккею.
Сборная Армении по хоккею с шайбой выступает на международной арене впервые после 15-летнего перерыва.