ՀՀ ՏԿԵ նախարարն ընդունել է Շվեյցարիայի դեսպանի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդունել է ՀՀ-ում Շվեյցարիայի դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԿԵ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Դավիթ Խուդաթյանը ողջունել է հյուրերին ու կարևորել Շվեյցարիայի զարգացման և համագործակցության գործակալության, ինչպես նաև Շվեյցարիայի կառավարության հետ սերտ համագործակցության արդյունքում իրականացված ծրագրերը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ՏԻՄ ոլորտում բարեփոխումներին ուղղված աջակցությանը, մասնակցային բյուջետավորման և Հայաստանի ենթակառուցվածքների վերականգնման և ամրապնդման վերաբերյալ հարցերին։
Հայաստանի հետ համագործակցության շրջանակում Շվեյցարիայի կառավարությունը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցություն տրամադրել 2024 թ. մայիսի 25-26-ը Լոռու և Տավուշի մարզերում հորդառատ անձրևների հետևանքով տեղի ունեցած հեղեղների պատճառով փլուզված որոշ կամուրջների վերականգնման աշխատանքներում։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении принял делегацию во главе с послом Швейцарии
Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян принял делегацию во главе с послом Швейцарии в Армении Лукасом Розенкранцем.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, Худатян приветствовал гостей и подчеркнул важность проектов, реализованных в результате тесного сотрудничества со Швейцарским агентством по развитию и сотрудничеству, а также правительством Швейцарии.
Были обсуждены вопросы, связанные с поддержкой реформ в сфере местного самоуправления, партисипаторного бюджетирования, а также восстановления и укрепления инфраструктуры Армении.
В рамках сотрудничества Республики Армения со Швейцарской Конфедерацией правительство Швейцарии выразило готовность оказать содействие в восстановлении части мостов, обрушившихся из-за наводнений вследствие сильных дождей в Лорийской и Тавушской областях 25-26 мая 2024 года.