ՄԻՊ ներկայացուցիչները մեկնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե Գյումրիի ավագանու՝ ազատությունից զրկված անդամի հետ առանձնազրույց ունենալու նպատակով
ՄԻՊ ներկայացուցիչները մեկնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե  Գյումրիի ավագանու՝ ազատությունից զրկված անդամի հետ առանձնազրույց ունենալու նպատակով
Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեժ գծի հեռախոսահամարին մարտի 27-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավորի կողմից ահազանգ է ստացվել, որ «Մայր Հայաստան» դաշինքի շտաբում խուզարկությունից հետո Գյումրու ավագանու անդամ Էմմա Գրիգորյանին ուժի կիրառմամբ տեղափոխել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ զանգահարող պատգամավորը ասել է նաև, որ պատգամավորներին թույլ չի տրվում մուտք գործել Հակակոռուպցիոն կոմիտե:
Պաշտպանի թեժ գծին ահազանգել է նաև փաստաբան, ով ևս հայտնել է, որ խոչնդոտվում է իր մուտքը վարույթն իրականացնող մարմին՝ Էմմա Գրիգորյանին իրավաբանական օգնություն տրամադրելու նպատակով:
Պաշտպանի հանձնարարությամբ՝ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե է մեկնել արագ արձագանքման խումբ՝ տեղում բարձրացված խնդիրների մանրամասներին ծանոթանալու, ազատությունից զրկված անձի հետ առանձնազրույց ունենալու նպատակով:
Պաշտպանի աշխատակազմում ուսումնասիրվում են նաև նշված դեպքի վերաբերյալ հրապարակային նյութերը:
Ավելի վաղ  «Մայր Հայաստան» դաշինքը տեսանյութ էր հրապարակել՝ տեղեկացնելով, որ իրավապահ մարմինները մարտի 27-ի առավոտյան խուզարկություններ են անցկացրել դաշինքի Գյումրիի գրասենյակում։
Նախորդիվ, հաղորդագրություն էր տարածել նաև Հակակոռուպցիոն կոմիտեն, նշելով, որ Գյումրիում արձանագրվել են ընտրակաշառք առաջարկելու դեպքեր: Տեղեկացվում էր, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ նշված դեպքերի բոլոր հանգամանքները պարզելու և դրանցում ներգրավված անձանց հստակ շրջանակը բացահայտելու ուղղությամբ։