Դենվերում այրվել է American Airlines-ի ինքնաթիռը
American Airlines ավիաընկերության ուղևորատար ինքնաթիռի շարժիչում հրդեհ է բռնկվել, երբ այն վերաուղղորդվել է Դենվերի օդանավակայան։ Բոլոր ուղևորները և անձնակազմի անդամները տարհանվել են վթարային ելքերով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը։
Ինքնաթիռում եղել է 172 ուղևոր և անձնակազմի 6 անդամ։ Դենվերի միջազգային օդանավակայանից հայտնել են, որ 12 մարդ թեթև վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Boeing 737-800 ինքնաթիռը Կոլորադո Սփրինգսից մեկնում էր Դալլաս, սակայն անձնակազմը հայտնել էր շարժիչում թրթռումների մասին, ինչի պատճառով օդանավը վերաուղղորդվել էր Դենվեր։ Այն ապահով վայրէջք էր կատարել, սակայն դեպի մուտք շարժվելու ընթացքում շարժիչում հրդեհ էր բռնկվել։ Հրդեհը մարվել է։

В Денвере загорелся самолет авиакомпании “American Airlines”
В аэропорту Денвера загорелся двигатель пассажирского самолета авиакомпании “American Airlines”. Все пассажиры и члены экипажа были эвакуированы через аварийные выходы. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентство “Reuters”.
На борту самолета находились 172 пассажира и 6 членов экипажа. Из Международного аэропорта Денвера сообщили, что в больницу были доставлены 12 человек с легкими травмами.
Самолет Boeing 737-800 летел из Колорадо-Спрингс в Даллас, когда экипаж сообщил о вибрации двигателя, из-за чего самолет был перенаправлен в Денвер. Самолет благополучно приземлился, но при подруливанию к выходу на посадку загорелся его двигатель. Огонь был потушен.