Էկոնոմիկայի փոխնախարարն Էստոնիայի դեսպանին է ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը փետրվարի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարգ Մարդիսալու-Կահարին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից, քննարկվել են երկու երկրների միջև տնտեսության ոլորտում առավել հեռանկարային ուղղություններին, տնտեսության դիվերսիֆիկացման շրջանակներում արտահանման և ներմուծման հնարավորություններին, առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման ուղղությամբ միջոցառումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր։
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ընթացքում Նարեկ Հովակիմյանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, որը կարող է դառնալ ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ տնտեսական ավելի լայն համագործակցության կարևոր բաղկացուցիչ։

Замминистра экономики Армении представил послу Эстонии проект «Перекресток мира»
Заместитель министра экономики Республики Армения Нарек Овакимян 27 февраля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Эстонии в Армении Марг Мардисалу-Кахар.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, были обсуждены вопросы, касающиеся наиболее перспективных направлений в экономической сфере между двумя странами, возможностей экспорта и импорта в рамках диверсификации экономики, а также реализации мер, направленных на расширение торгово-экономических связей.
В ходе встречи Нарек Овакимян представил проект «Перекресток мира», который может стать важным компонентом как регионального, так и более широкого экономического сотрудничества.