Էկոնոմիկայի փոխնախարարն Էստոնիայի դեսպանին է ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանը փետրվարի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարգ Մարդիսալու-Կահարին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից, քննարկվել են երկու երկրների միջև տնտեսության ոլորտում առավել հեռանկարային ուղղություններին, տնտեսության դիվերսիֆիկացման շրջանակներում արտահանման և ներմուծման հնարավորություններին, առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման ուղղությամբ միջոցառումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր։
Ըստ աղբյուրի՝ հանդիպման ընթացքում Նարեկ Հովակիմյանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, որը կարող է դառնալ ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ տնտեսական ավելի լայն համագործակցության կարևոր բաղկացուցիչ։

Deputy Economy Minister presents Crossroads of Peace project to Estonian Ambassador
Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Narek Hovakimyan on Thursday received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Estonia to the Republic of Armenia Marge Mardisalu-Kahari.
The meeting focused on the potential directions in the economic sphere between the two countries, exploring export and import opportunities within the framework of economic diversification, and discussing measures to expand trade and economic ties.
According to the source, the Deputy Minister also presented  Armenia’s “Crossroads of Peace” project during the meeting.