Հայաստանի ֆուտզալի ազգային հավաքականն արտագնա խաղում հաղթել է Ալբանիային
Հայաստանի ֆուտզալի հավաքականը հերթական հաղթանակն է տոնել 2026 թվականի Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հայաստանի ֆուտզալի ընտրանին արտագնա խաղում մրցեց Ալբանիայի հավաքականի հետ:
Ազգային թիմը հաղթեց ալբանացիներին 5:1 հաշվով: Հեթ-տրիկի հեղինակ դարձավ Դենիս Նևեդրովը, մեկական անգամ էլ մրցակցի դարպասը գրավեցին Նիկիտա Խրոմիխն և Արթուր Մելքոնյանը:
Այժմ Հայաստանի հավաքականը մրցաշարային աղյուսակի առաջատարն է և ունի 10 միավոր: Հաջորդիվ Հայաստանի հավաքականը կխաղա Դանիայի և Ղազախստանի հետ:
Այդ երկու խաղերում հաղթանակի դեպքում պատմության մեջ առաջին անգամ Հայաստանի ֆուտզալի հավաքականն իրավունք կստանա մասնակցելու Եվրոպայի առաջնության հիմնական փուլին:

Сборная Армении по футзалу на выезде обыграла команду Албанию
Сборная Армении по футзалу отпраздновала очередную победу в отборочном цикле чемпионата Европы 2026 года.
Как сообщает Арменпресс, сборная Армении провела выездной матч с командой Албании,  разгромив албанцев со счетом 5:1. Денис Неведров оформил хет-трик, по одному голу забили Никита Хромых и Артур Мелконян.
Сборная Армении с 10 очками лидирует в турнирной таблице. Далее сборная Армении сыграет с Данией и Казахстаном.
В случае победы в этих двух играх сборная Армении по футзалу впервые в истории получит право участвовать в основном этапе чемпионата Европы.