Շվեդիայի դպրոցում հրաձգության մեջ կասկածվողն ինքնասպան է եղել
Շվեդիայի Էրեբրո քաղաքի դպրոցում տեղի ունեցած հրաձգության ենթադրյալ հեղինակն ինքնասպան է եղել։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Շվեդիայի ոստիկանությունը հայտնել է, որ Էրեբրոյի դպրոցի տարածքում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով գործողություն է իրականացրել, հինգ մարդ վիրավորվել է, սակայն վնասվածքների լրջության մասին տեղեկություններ չկան։ Campus Risbergska դպրոցը, որտեղ տեղի է ունեցել հրաձգությունը, ապահովում է մեծահասակների կրթություն:
Նշվում է, որ հանցագործն ինքնասպան է եղել։ Ոստիկանությունից պարզաբանել են, որ կրակոցների արդյունքում իրենց աշխատակիցները չեն տուժել։

5 shot at adult education center in Sweden
Five people were shot at an adult education center in Sweden on Tuesday. The conditions of the victims weren't immediately clear, the AP reported.
According to the Swedish news agency TT, without providing its sources, that the perpetrator died by suicide. the head of the local police told a news conference that the suspected perpetrator was among the five people shot.
The adult education center is on the outskirts of the city of Orebro, which is located about 200 kilometers (125 miles) west of Stockholm.