Շվեդիայի դպրոցում հրաձգության մեջ կասկածվողն ինքնասպան է եղել
Շվեդիայի Էրեբրո քաղաքի դպրոցում տեղի ունեցած հրաձգության ենթադրյալ հեղինակն ինքնասպան է եղել։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Շվեդիայի ոստիկանությունը հայտնել է, որ Էրեբրոյի դպրոցի տարածքում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով գործողություն է իրականացրել, հինգ մարդ վիրավորվել է, սակայն վնասվածքների լրջության մասին տեղեկություններ չկան։ Campus Risbergska դպրոցը, որտեղ տեղի է ունեցել հրաձգությունը, ապահովում է մեծահասակների կրթություն:
Նշվում է, որ հանցագործն ինքնասպան է եղել։ Ոստիկանությունից պարզաբանել են, որ կրակոցների արդյունքում իրենց աշխատակիցները չեն տուժել։

Подозреваемый в стрельбе у школы в Швеции покончил с собой
Предполагаемый преступник, устроивший стрельбу у школы в шведском городе Эребру, покончил с собой. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом информирует во вторник газета Expressen со ссылкой на источники.
Полиция Швеции сообщила, что проводит операцию из-за стрельбы в районе школы в Эребру, пять человек получили ранения, информации о тяжести полученных травм нет. По данным телеканала SVT, в школе Campus Risbergska, в которой произошла стрельба, ведется обучение взрослых.
В материале газеты утверждается, что преступник покончил с собой. Источник информации не называется.