Թրամփի վարչակազմը հանդիպումներ և բանակցություններ է պլանավորել Ուկրաինայի և Ռուսաստանի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը լրագրողներին հայտնել է, որ իր վարչակազմը «հանդիպումներ և բանակցություններ» է պլանավորել Ուկրաինայի, Ռուսաստանի և «տարբեր կողմերի» հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է CNN-ը։
«Մենք գործ ունենք Ուկրաինայի և Ռուսաստանի հետ, մենք հանդիպումներ և բանակցություններ ենք պլանավորել տարբեր կողմերի, ներառյալ՝ Ուկրաինայի և Ռուսաստանի հետ», - ասել է Թրամփը «Էնդրյուս» միացյալ ավիաբազայում լրագրողների հետ զրույցում։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահը հայտարարել էր, որ ամերիկյան կողմը ռուսական կողմի հետ շփվում է Ուկրաինայում իրադրության կարգավորման առնչությամբ։ Նա նշել է, որ պատերազմը դադարեցնելու համար կանի հնարավոր ամեն բան։
«Մենք շատ լուրջ քննարկումներ ենք անցկացնում Ռուսաստանի հետ», - ասել է Թրամփը լրագրողներին Սպիտակ տանը՝ չհստակեցնելով, թե ինչ մակարդակով են այդ շփումները տեղի ունենում։

Администрация Трампа запланировала разные встречи и переговоры с Украиной и Россией
Президент США Дональд Трамп сообщил журналистам, что его администрация уже запланировала “встречи и переговоры” с Украиной, Россией и с “различными сторонами”. Арменпресс передает об этом, со ссылкой на сообщение CNN.
«Мы имеем дело с Украиной и Россией, у нас запланированы встречи и переговоры с различными сторонами, включая Украину и Россию”, - сообщил Трамп журналистам на авиабазе “Эндрюс”.
Ранее в Белом доме президент США сказал, что американская сторона находится в контакте с российской стороной относительно урегулирования ситуации на Украине и сделает все возможное, чтобы остановить войну.
“У нас идут очень серьезные обсуждения с Россией”, - однако, он не уточнил, на каком уровне происходят эти контакты.
Он также неоднократно заявлял, что рассчитывает на разговор с президентом России Владимиром Путиным.