ՀՀ ԱՍՀ նախարարը և ԱՄԿ գլխավոր տնօրենը քննարկել են աշխատանքի և զբաղվածության ոլորտում համագործակցության հարցեր
Սաուդյան Արաբիայում անցկացվող ոլորտային միջոցառման շրջանակում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը զրույց է ունեցել Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) գլխավոր տնօրեն Գիլբերտ Հունգբոյի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, քննարկվել են աշխատանքի և զբաղվածության ոլորտում համագործակցության ընթացքին ու նախատեսվող ծրագրերին առնչվող մի շարք հարցեր։
Ըստ աղբյուրի՝ կողմերը վերահաստատել են սերտ համագործակցության պատրաստակամությունը․ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում անդրադառնալ Սոցիալական արդարության երրորդ համաժողովի կազմակերպմանն առնչվող հարցերին։

Министр труда и социальных вопросов Армении провел беседу с генеральным директором Международной организации труда
В рамках рабочего визита в Саудовскую Аравию министр труда и социальных вопросов Армении Нарек Мкртчян провел беседу с генеральным директором Международной организации труда Жильбером Унгбо.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, был обсужден ряд вопросов, связанных с процессом сотрудничества и запланированными программами в сфере труда и занятости.
Стороны подтвердили готовность к тесному сотрудничеству. Была достигнута договоренность о рассмотрении в ближайшем будущем вопросов, связанных с организацией Третьей Конференции по социальной справедливости.