ՀՀ ԱՍՀ նախարարը և ԱՄԿ գլխավոր տնօրենը քննարկել են աշխատանքի և զբաղվածության ոլորտում համագործակցության հարցեր
Սաուդյան Արաբիայում անցկացվող ոլորտային միջոցառման շրջանակում Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը զրույց է ունեցել Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) գլխավոր տնօրեն Գիլբերտ Հունգբոյի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, քննարկվել են աշխատանքի և զբաղվածության ոլորտում համագործակցության ընթացքին ու նախատեսվող ծրագրերին առնչվող մի շարք հարցեր։
Ըստ աղբյուրի՝ կողմերը վերահաստատել են սերտ համագործակցության պատրաստակամությունը․ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում անդրադառնալ Սոցիալական արդարության երրորդ համաժողովի կազմակերպմանն առնչվող հարցերին։

Minister of Labor and Social Affairs and ILO Director-General discuss labor and employment cooperation
During a sectoral event in Saudi Arabia, Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan held a meeting with Gilbert Hongbo, Director-General of the International Labour Organization.
According to the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia, several issues related to labor and employment cooperation, as well as upcoming programs, were discussed.
The parties reaffirmed their commitment to close cooperation and agreed to address matters regarding the organization of the Third Social Justice Conference in the near future.