ԱրարատԲանկը հերթական անգամ արժանացել է Mastercard վճարային համակարգի բարձր գնահատականին՝ ստանալով «ՓՄՁ-ներին ուղղված բանկային ծառայությունների գերազանցություն» մրցանակը։ Մրցանակաբաշխության արդյունքները հայտարարվել են հունվարի 17-ին կայացած հանդիսավոր միջոցառման ընթացքում:
Մրցանակը շնորհվել է փոքր և միջին բիզնեսում քարտային գործարքների զարգացման համար։ ԱրարատԲանկի և Mastercard-ի երկարամյա գործընկերության ընթացքում բանկը 2022 թվականին արժանացել էր նաև «Դրամապանակային վճարումների դինամիկ աճ» մրցանակին:
ԱրարատԲանկը հանդիսանում է Հայաստանի առաջատար ֆինանսական հաստատություններից մեկը՝ սպասարկելով ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց: Բանկն ունի Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում գործող 50 մասնաճյուղ և ավելի քան 1000 աշխատակից։ Բանկը համագործակցում է բազում միջազգային հեղինակավոր ֆինանսական կառույցների հետ: Բանկում ներդրված են միջազգային բանկային նորարարական լավագույն տեխնոլոգիաները և կորպորատիվ կառավարման լավագույն փորձը: Բանկի խոշոր բաժնետերերն են «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ն, Բարսեղ Բեգլարյանը և Սանասար Բեգլարյանը:

AraratBank has once again been highly recognized by the Mastercard payment system, receiving the Excellence in SME Banking Performance award. The awards ceremony was held during a special event on January 17.
The award was granted for the development of card transactions in the small and medium business sector. Throughout the long-standing partnership between AraratBank and Mastercard, the Bank has also received the Dynamic Growth in Wallet Payments award.
AraratBank is one of Armenia's leading financial institutions, providing services to both individuals and legal entities. With a network of 50 branches throughout the Republic of Armenia and over 1,000 employees, the Bank maintains a strong presence nationwide. The Bank collaborates with numerous prestigious international financial institutions. The Bank has implemented best-in-class international banking technologies and corporate governance practices. The Bank's major shareholders are Flash LLC, Barsegh Beglaryan, and Sanasar Beglaryan.