ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելությունը հյուրընկալել է ԵՄ անդամ երկրների 22 դեսպանի, ներկայացրել իրականացվող աշխատանքները
Հայաստանի Հանրապետությունում գործունեություն ծավալող Եվրոպական միության դիտորդական առաքելությունը՝ ղեկավար Մարկուս Ռիտերի գլխավորությամբ, հունվարի 17-ին հյուրընկալել է Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ անդամ 22 պետության դեսպաններին, նրանց ներկայացրել առաքելության գործունեության վերջին զարգացումները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ։
«Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելությունը պատիվ է ունեցել հյուրընկալել Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ 22 անդամ երկրի դեսպանների և նրանց ներկայացնել առաքելության գործողությունների, մանդատի և ծրագրերի վերաբերյալ վերջին զարգացումները»,-նշել է ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելությունը՝  շնորհակալություն հայտնելով անդամ երկրներին նրանց հաստատուն աջակցության և շարունակական ներդրման համար:
Ավելի վաղ, Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հայտնել էր, որ հունվարի 17-ին եվրոպական երկրների դեսպանների հետ այցելելու են Վայոց ձորի մարզ։

Миссия наблюдателей ЕС в Армении приняла 22 послов стран-членов ЕС и представила реализованные работы
17 января действующая в Республике Армения наблюдательная миссия Евросоюза во главе с Маркусом Риттером приняла аккредитованных в Армении послов 22 стран-членов ЕС и представила им последние события в деятельности миссии.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении в микроблоге X наблюдательной миссии ЕС в Армении.
"Миссия наблюдателей ЕС в Армении имела честь принять аккредитованных в Армении послов 22 стран-членов ЕС и представить им последние события, касающиеся деятельности, мандата и программ Миссии", - отметили в Миссии наблюдателей ЕС в Армении, выразив благодарность странам-членам за их твердую поддержку и постоянный вклад.
Ранее Чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Оливье Декотиньи сообщил, что 17 января они посетят Вайоцдзорскую область вместе с послами европейских стран.