5.119.225 դրամ՝ «Մարզերի Երեխաները մարզերում» հիմնադրամին. հունվարի շահառուն «Արմաթ» կրթական ծրագիրն է
2024 թվականը «Մի դրամի ուժը» եզրափակեց 5.119.225 դրամ արդյունքով, որն ամբողջությամբ ուղղվեց մարտին անցկացվելիք «Մարզերի երեխաները մարզերում» հիմնադրամի «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» ամենամյա մարզային ֆորումին։ Իսկ 2025 թվականի առաջին շահառուն ԱՏՁՄ-ի «Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցներ ոչ ֆորմալ տեխնոլոգիական կրթական ծրագրի ԴիջիԿոդ 2025 կիրառական ծրագրավորման պատանեկան մրցույթն է։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշում է․ «Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցներ կրթական ծրագրի բացառիկությունն ու նորարարականությունը դեռ տարիներ առաջ նոր շունչ, մոտիվացիա ու ապագայի տեսլական բերեց Հայաստանի տեխնոլոգիական կրթության ոլորտ՝ ստեղծելով ոչ միայն կրթական անգնահատելի մեծ բազա, այլ նաև նպաստելով դպրոցականների մասնագիտական կողմնորոշմանը ու մարզային զարգացմանը։ Ու այսօր նաև «Արմաթի» շնորհիվ է, որ մեր երկրում կա տեխնոլոգիական կրթությամբ լուրջ աշխատուժ։ Վստահ ենք, որ «Մի դրամի ուժի» և «Արմաթի» համագործակցությամբ իրականացվող այս լուսավոր ծրագիրը ևս մի քանի տասնյակ հայ դպրոցականի կյանքում կարևոր փոփոխություններ է բերելու»։
ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Սարգիս Կարապետյանը վստահ է՝ այսօրինակ համագործակցությունները նպաստում են երիտասարդ ճարտարագետների հնարավորությունների ընդլայնմանը, պատանիների մասնագիտական կողմնորոշմանը, խթանում նրանց ներգրավվածությունն ու ոգևորությունը՝ մասնակցելու մրցույթների, փորձելու լուծել իրենց համայնքների խնդիրները․ «Միևնույն ժամանակ՝ հնարավորություն է ստեղծվելու ԴիջիԿոդ 2025-ի արդյունքում ֆինանսաբանկային ոլորտի ներգրավվածությամբ պատանիների շրջանում մեծացնելու նաև ֆինթեք ուղղությամբ նախագծեր ստեղծելու գաղափարը», - հավելեց Սարգիս Կարապետյանը։
«Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպանների բանակն օր օրի ավելանում է, իսկ դա նշանակում է, որ այս տարում մենք է՛լ ավելի շատ երազանքների ենք օգնելու իրականանալ․ ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն մեր երկրի համար կարևոր ծրագրերին։

5,119,225 AMD to the Children of the Regions Foundation. January's beneficiary is the "Armath" educational program
The year 2024 for "The Power of One Dram" initiative concluded with a result of 5,119,225 drams, which was fully allocated to support the annual regional forum “Face to Face: Dialogue of Generations” organized by the “Children of the Regions in the Regions” Foundation, scheduled for March. The first beneficiary of 2025 is the DigiCode 2025 Youth applied programming competition, part of the UATE "Armath" Engineering Makerspaces educational program.
Tatevik Vardevanyan, head of the Communication and SR Programs Department of Idram and IDBank, highlights: “The exclusivity and innovation of the ‘Armath’ educational program revitalized, motivated, and provided a forward-thinking vision to Armenia’s technology education sector many years ago. It has created an invaluable educational foundation while also contributing to the professional orientation of schoolchildren. Today, ‘Armath’ is responsible for cultivating a skilled workforce in technology fields across our country. We are confident that this educational initiative, implemented through the collaboration of ‘The Power of One Dram’ and ‘Armath,’ will bring about significant positive changes in the lives of many Armenian students.”
Sargis Karapetyan, Executive Director of the UATE, believes that such collaborations greatly aid in the professional orientation of young people, encouraging their involvement and enthusiasm to participate in competitions and address community issues. "Moreover, DigiCode 2025 will provide an excellent opportunity to foster the idea of developing fintech projects among the youth, with the support of the financial and banking sector," added Sargis Karapetyan.
The army of goodwill ambassadors for "The Power of One Dram" is growing day by day, which means that this year we will help make even more dreams come true. We remind you that you don't need to do much to join the good works of "The Power of One Dram". Just make all your payments with the Idram&IDBank application, IDBanking.am, banking.idram.am online platforms, Idram and Bank terminals, and for each of your payments, companies will donate one dram to the implementation of programs and initiatives of the greatest importance.