Թավրիզի մետրոն մեկ օրով դարձել է անվճար՝ օդի աղտոտման դեմ պայքարի շրջանակներում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Թավրիզի մետրոն հունվարի 13-ին իր ծառայությունները դարձրել է անվճար։ Նման քայլ է ձեռնարկվել օդի աղտոտման դեմ պայքարի համար։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Mehr լրատվական գործակալությունը հաղորդում է, որ մթնոլորտն աղտոտող նյութերի կոնցենտրացիայի աճի պատճառով և օդի աղտոտվածության հետ կապված իրավիճակը բարելավելու նպատակով  մետրոն իր ծառայությունները քաղաքացիներին կմատուցի անվճար՝ խրախուսելով նրանց օգտվել հանրային տրանսպորտից։
Ըստ հրապարակման՝ օդի աղտոտվածության աճի պատճառով քաղաքացիներին կոչ է արվում խուսափել անհարկի ուղևորություններից և հնարավորինս շատ օգտվել հանրային տրանսպորտից։

Метро Тебриза в рамках борьбы с загрязнением воздуха стало бесплатным на один день
Метро Тебриза 13 января стало бесплатным. Такой шаг был предпринят в целях борьбы с загрязнением воздуха.
Как передает Арменпресс, иранское информационное агентство “Mehr” сообщает, что в связи с ростом концентрации загрязняющих веществ в атмосфере и в целях улучшения ситуации с загрязнением воздуха метрополитен будет предоставлять свои услуги гражданам бесплатно, стимулируя их пользоваться общественным транспортом.
По данным издания, в связи с ростом загрязнения воздуха гражданам настоятельно рекомендуется избегать ненужных поездок и как можно больше пользоваться общественным транспортом.