Խորվաթիայում ընթանում է նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին հայտնում է  Խորվաթիայի պետական ​​ընտրական հանձնաժողովը:
Աղբյուրի տեղեկատվությամբ՝  տեղական ժամանակով ժամը 07:00-ին հանրապետությունում բացվել են ավելի քան 6,7 հազար ընտրատեղամասեր, որոնք կաշխատեն մինչև 19:00-ն։ Եվս 105 տեղամաս ստեղծվել է 38 այլ երկրներում: Ընդհանուր առմամբ, Խորվաթիայում ընտրելու իրավունք ունի 3 միլիոն 769 հազար 598 մարդ։
Ընտրական հանձնաժողովն ընտրությունների համար հավատարմագրել է 14,6 հազար խորվաթ և օտարերկրյա դիտորդներ։ Մասնակցության տվյալները հանձնաժողովը կներկայացնի օրվա ընթացքում երկու անգամ, իսկ առաջին նախնական արդյունքները սպասվում են 20:00-ի սահմաններում:
Ընտրությունների առաջին փուլը տեղի  է ունեցել անցած տարվա դեկտեմբերի 29-ին։ Գործող նախագահ Զորան Միլանովիչը, ստացել է ձայների 49,09 տոկոսը, իսկ իշխող Խորվաթիայի դեմոկրատական ​​միության  թեկնածու Դրագան Պրիմորացը՝ 19,35 տոկոսը։

В Хорватии проходит второй тур президентских выборов
Как передает Арменпресс  со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщила Государственная избирательная комиссия.
По данным источника, в 07:00 утра в республике открылись более 6,7 тысячи избирательных участков, они будут работать до 19:00. Еще 105 участков организовали в 38 других странах. Всего правом голоса в Хорватии обладают 3 млн 769 тыс. 598 человек.
Государственная избирательная комиссия аккредитовала на выборы 14,6 тысячи хорватских и иностранных наблюдателей. Данные по явке комиссия сообщит дважды в течение дня, первые предварительные результаты ожидаются около 20:00.
Первый тур выборов прошел 29 декабря. Действующий президент Зоран Миланович, набрал 49,09 процента голосов, кандидат от правящего Хорватского демократического содружества Драган Приморац — 19,35 процента.