Զապորոժիեին հասցված հարվածի զոհերի թիվը հասել է 7-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Զապորոժիեում ռուսական հարվածներից զոհերի թիվը հասել է 7-ի, 22 մարդ վիրավոր է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը՝ վկայակոչելով Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
Հարվածը հասցվել է դեկտեմբերի 10-ին, ինչի հետևանքով ոչնչացել է մասնավոր հիվանդանոց, և վնասվել են մերձակայքում գտնվող շենքերը։ Ըստ ոստիկանության՝ փլատակներում կարող են մարդիկ լինել։ Որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։
Ուկրաինական ուժերն էլ հարվածներ են հասցրել Ռուսաստանին։ Ռոստովի մարզի Տագանրոգ քաղաքում, ըստ տեղի իշխանությունների, վնասվել է կաթսայատունը, 27 բազմաբնակարան շենքերում անջատվել է ջեռուցումը։
Իսկ Բրյանսկում անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետևանքով, ըստ տեղի իշխանությունների, հրդեհ է բռնկվել արդյունաբերական օբյեկտում։ Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հայտնել է, որ ուկրաինական ԱԹՍ-ները հարվածել են Բրյանսկում գտնվող նավթաբազայի, որը հանգեցրել է խոշոր հրդեհի։

Число жертв удара по Запорожью возросло до 8
Число жертв российского удара по Запорожью достигло 8, 22 человека получили ранения. Как передает Арменпресс, об этом сообщила Русская служба BBC со ссылкой на Государственную службу по чрезвычайным ситуациям Украины.
Удар был нанесен 10 декабря, в результате была разрушена частная больница и повреждены близлежащие здания. По данным полиции, под завалами еще могут находиться люди. Поисково-спасательные работы продолжаются.
Украинские силы также нанесли удары по России. В городе Таганрог Ростовской области, по данным местных властей, повреждена котельная, отключено отопление в 27 многоквартирных домах.
В Брянске в результате удара беспилотника, по данным местных властей, возник пожар на промышленном объекте. В Генштабе ВСУ сообщили, что украинские зенитные ракеты поразили нефтяную базу в Брянске, что вызвало крупный пожар.