2025 թվականին Հայաստանի տնտեսական աճը կարող է լինել 4․5-5 տոկոսի միջակայքում․ տնտեսագետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2025 թվականին Հայաստանի տնտեսական աճի վերաբերյալ սպասումները, թերևս, ավելի համեստ են։ «Արմենպրես»-ի թղթակցին այդ մասին հայտնեց տնտեսագետ, Modex ընկերության տնօրեն Հայկազ Ֆանյանը։
«2025 թվականին մեր սպասումները, կարծում եմ, շատ ավելի համեստ պետք է լինեն։ Դրա մասին է վկայում նաև հաջորդ տարվա պետական բյուջեում նվազեցումը, որը վերջնական փուլում իրականացրել է ֆինանսների նախարարությունը։ Տնտեսական աճի ակնկալիքը սահմանված է 5․1 տոկոս։ Իմ սպասումներն ավելի ցածր են՝ 5 տոկոսից մի փոքր քիչ։ Թերևս, կարող է լինել 4․5-5 տոկոսի միջակայքում։ Դա Հայաստանի բնական աճի շրջանակում է»,- գտնում է տնտեսագետը։

YEREVAN, DECEMBER 11, ARMENPRESS. The expectations regarding Armenian economic growth in 2025 are a bit more modest, economist and Modex CEO Haykaz Fanyan told Armenpress.
“I think our expectations in 2025 must be more modest. The reduction in the next year’s state budget done by the finance ministry in the final phase also attests to that. Economic growth is projected at 5,1%. My expectations are lower, a bit lower than 5%. Perhaps it can be around 4,5-5%. That’s around the normal growth of the country,” the economist said.