Վրաստանի վարչապետը բացառել է ընդդիմության հետ բանակցությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն բացառել է ընդդիմության հետ բանակցություններ վարելու հնարավորությունը երկրում ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին նա հայտարարել է ասուլիսի ժամանակ:
«Ոչ, իհարկե, ոչ մի բանակցություն»,- նշել է Կոբախիձեն՝ անդրադառնալով ընդդիմության հետ բանակցությունների հարցին։
Նոյեմբերի 28-ին Վրաստանում բողոքի նոր ալիք է սկսվել, այն բանից հետո, երբ վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հայտարարությունն էր, որ, որ իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը որոշել է մինչև 2028 թվականի վերջ օրակարգ չներառել Եվրամիությանն անդամակցելու շուրջ բանակցությունների հարցը և հրաժարվել բոլոր բյուջետային դրամաշնորհներից։

Georgian PM rules out possibility of talks with opposition
YEREVAN, DECEMBER 2, ARMENPRESS. Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has ruled out the possibility of holding talks with the opposition due to the current situation in the country.
"No, of course. No negotiations," he said at a press conference when asked about the matter, Tass reported.
A new wave of protests broke out in Georgia on November 28, sparked by Kobakhidze’s statement that the ruling party had decided to postpone any talk about launching EU accession negotiations until late 2028 and decline any funding from the European Union.