Վրաստանի վարչապետը բացառել է ընդդիմության հետ բանակցությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն բացառել է ընդդիմության հետ բանակցություններ վարելու հնարավորությունը երկրում ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին նա հայտարարել է ասուլիսի ժամանակ:
«Ոչ, իհարկե, ոչ մի բանակցություն»,- նշել է Կոբախիձեն՝ անդրադառնալով ընդդիմության հետ բանակցությունների հարցին։
Նոյեմբերի 28-ին Վրաստանում բողոքի նոր ալիք է սկսվել, այն բանից հետո, երբ վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հայտարարությունն էր, որ, որ իշխող «Վրացական երազանք-Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը որոշել է մինչև 2028 թվականի վերջ օրակարգ չներառել Եվրամիությանն անդամակցելու շուրջ բանակցությունների հարցը և հրաժարվել բոլոր բյուջետային դրամաշնորհներից։

Премьер-министр Грузии исключил возможность переговоров с оппозицией
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе исключил возможность проведения переговоров с оппозицией в связи с настоящей обстановкой в стране.
"Нет, конечно. Никаких переговоров", - как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, сказал он на пресс-конференции, коснувшись соответствующего вопроса.
Новая волна протестов началась в Грузии 28 ноября. Поводом послужило заявление премьер-министра Грузии Ираклия Кобахидзе. Он сообщил, что правящая партия "Грузинская мечта - Демократическая Грузия" решила до конца 2028 года не включать в повестку дня вопрос переговоров о вступлении в Евросоюз и отказаться от всех бюджетных грантов со стороны ЕС.