Ժամանակավորապես դադարեցվել է Հայաստան բնական գազի մատակարարումը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» տարանցիկ մայրուղային գազատարի «Ղազախ-Սագուրամո» (DN 1000) հատվածում վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով նոյեմբերի 13-ին ժամը 10։00-ից մինչև նոյեմբերի 14-ը ժամը 22։00-ն դադարեցվել է Հայաստան բնական գազի մատակարարումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են «Գազպրոմ Արմենիա» ից, նշելով, որ նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների անխափան և հուսալի գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ ներքին պաշարների և Իրանից մատակարարվող բնական գազի լրացուցիչ ծավալների հաշվին:

Natural gas supply to Armenia temporarily halted for pipeline repair
YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. Natural gas supply to Armenia has been put on a temporary halt due to maintenance work, Gazprom Armenia has announced.
In a statement, the company said gas supply to the country was suspended for the period of November 13, 10:00 – November 14, 22:00, for carrying out repair works in the Ghazakh-Saguramo (DN 1000) section of the North Caucasus-Transcaucasia transit gas pipeline.
During the abovementioned period, the uninterrupted and reliable gas supply within the country will continue through domestic reserves and the additional volumes of natural gas supplied from Iran, Gazprom Armenia said.