Ծանրորդ Վալերիկ Մովսիսյանը ծանրամարտի պատանիների ԵԱ-ի բրոնզե մեդալակիր է
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ծանրամարտի պատանեկան հավաքականի անդամ Վալերիկ Մովսիսյանը հերթական մեդալն է բերում հայկական թիմին Եվրոպայի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Լեհաստանում ընթացող ծանրամարտի Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնության պատանիների 89 կգ քաշային կարգում Վալերիկ Մովսիսյանը երկու հաջող մոտեցմամբ պոկեց 150 և 155 կգ: Այս վարժությունում նա երկրորդն էր: Հրում Մովսիսյանը գլխավերևում պահեց 180 և 184 կգ: Երկամարտի 339 կգ արդյունքով նա Եվրոպայի պատանեկան առաջնության բրոնզե մեդալակիր է:

Член юношеской сборной Армении по тяжелой атлетике Валерик Мовсисян завоевал бронзу на Чемпионате Европы
Член юношеской сборной Армении по тяжелой атлетике Валерик Мовсисян принес очередную медаль сборной Армении на Чемпионате Европы.
Как сообщает Арменпресс, на Чемпионате Европы по тяжелой атлетике до 20 и до 23 лет в Польше Валерик Мовсисян двумя успешными попытками поднял 150 и 155 кг. В этом упражнении он был вторым. В упражнении толчок Мовсисян удержал над головой 180 и 184 кг. С результатом 339 кг он стал бронзовым призёром юношеского чемпионата Европы.