Լևոն Տեր-Պետրոսյանը Օլիվիե Դըկոտինյիի հետ հանդիպմանն անդրադարձել է Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական խնդիրներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առաջին Նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հոկտեմբերի 24-ին իր առանձնատանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Հայ ազգային կոնգրես»-ից, դեսպանի խնդրանքով Լևոն Տեր-Պետրոսյանը անդրադարձել է Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական խնդիրներին։ Միաժամանակ, նա շնորհակալություն է հայտնել մեր երկրի ներկայիս ծանր իրավիճակում Ֆրանսիայի կառավարության դրսևորած անկեղծ և սկզբունքային աջակցության համար։
«Անդրադառնալով Հայաստանի հանդեպ Ֆրանսիայի կառավարության և ժողովրդի տածած ջերմ բարեկամական զգացմունքներին՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հատկապես մատնանշել է Շառլ Ազնավուրի հուղարկավորության և Միսաք ու Մելինե Մանուշյանների աճյունները Պանթեոնում ամփոփելու հոգեցունց և խորհրդանշական պետական արարողությունները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Левон Тер-Петросян на встрече с послом Франции коснулся внутри- и внешнеполитических проблем Армении
Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 24 октября в своей резиденции провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом Франции в Армении Оливье Декотиньи.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Армянского национального конгресса, по просьбе посла Левон Тер-Петросян коснулся внутри- и внешнеполитических проблем Армении. В то же время он поблагодарил за искреннюю и принципиальную поддержку правительства Франции в нынешней сложной ситуации в нашей стране.
Коснувшись теплых дружественных чувств французского правительства и народа к Армении, Левон Тер-Петросян особо отметил заботливые и символичные государственные церемонии похорон Шарля Азнавура и захоронения останков Мисака и Мелине Манушян в Пантеоне.