Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների գործունեության կանոնակարգն ԱԺ նիստի օրակարգում է. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեկնարկել է Ազգային ժողովի հերթական նիստը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նիստի օրակարգում է «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ադրբեջանի Հանրապետության միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման եւ սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի ու Ադրբեջանի Հանրապետության եւ Հայաստանի Հանրապետության միջեւ պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին» կանոնակարգը վավերացնելու մասին օրենքի նախագիծը:
Խորհրդարանը կքննարկի նաեւ մի շարք միջազգային համաձայնագրեր:
Նիստերի օրակարգում են Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության, Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավորի թեկնածուի ընտրության, Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավորի թեկնածուի ընտրության հարցերը եւ մի շարք օրենսդրական նախաձեռնություններ:

В повестку сессии НС РА включен вопрос регулирования деятельности комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном – прямой эфир
Началась очередная сессия Национального собрания.
Как сообщает Арменпресс, в повестке заседания - проект закона о ратификации постановления "О совместной деятельности Комиссии по делимитации государственной границы и пограничной безопасности между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой и Государственной комиссии по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения».
Парламент также обсудит ряд международных соглашений.
В повестку заседаний включены выборы члена комиссии по телевидению и радио, выбор кандидата на должность судьи гражданской палаты Кассационного суда, выбор кандидата на должность судьи уголовной палаты Кассационного суда, а также ряд законодательных инициатив.