Բռնցքամարտիկները Մ23-ի ԵԱ-ում երկու ոսկե և երեք արծաթե մեդալ են նվաճել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականի անդամները Եվրոպայի Մ23 տարեկանների առաջնությունում նվաճեցին 5 մեդալ, որից երկուսը՝ ոսկե:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականը մինչև 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունն ավարտեց 5 մեդալով։ Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ ընտրանին նվաճեց 2 ոսկե և 3 արծաթե մեդալ` 60 կգ Էլիդա Քոչարյանն ու 51 կգ Ռուդոլֆ Գարբոյանը նվաճեցին ոսկե մեդալ, 57 կգ Ռուսլան Ասլիկյանը, 60 կգ Արթուր Սահակյանն ու 67 կգ Հարություն Հակոբկոխյանն արծաթե մեդալակիրներ են:

Армянские боксеры завоевали две золотые и три серебряные медали на чемпионате Европы среди юношей до 23 лет
На чемпионате Европы среди юношей до 23 лет члены юношеской сборной Армении по боксу завоевали 5 медалей, из них две золотые.
Как сообщает Арменпресс, сборная Армении по боксу завершила чемпионат Европы среди юношей до 23 лет с пятью медалями. Национальная сборная под руководством Карена Агамаляна завоевала 2 золотые и 3 серебряные медали: Элида Кочарян (60 кг) и Рудольф Гарбоян (51 кг) завоевали золото, Руслан Асликян (57 кг), Артур Саакян (60 кг) и Арутюн Акопкохян (67 кг) стали серебряными медалистами.