Արամ Ջիվանյանը նշանակվել է Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արամ Ջիվանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 7-րդ
մասով՝ Արամ Ջիվանյանին նշանակել ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ստորագրած որոշման մեջ:
Արամ Ջիվանյանը մաթեմատիկոս է, «Գիտուժ» նախաձեռնության անդամ, շուրջ երկու տարի ներգրավված է եղել ՀՀ ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովին կից ռազմատեխնիկական և գիտատեխնիկական խորհրդում։ Մշակել է կրիպտոգրաֆիկ ալգորիթմներ՝ միջազգային խոշոր ընկերությունների համար, հեղինակել է տասնյակ գիտական հոդվածներ և միջազգային պատենտներ:

Арам Дживанян назначен председателем Комитета военной промышленности
Арам Дживанян назначен председателем комитета военной промышленности Министерства высокотехнологичной промышленности Армении.
«Руководствуясь пунктом 7 статьи 9 закона «О государственной службе», Арама Дживаняна назначить председателем комитета военной промышленности", - говорится в решении, подписанном премьер-министром РА Николом Пашиняном, сообщает Арменпресс.
Арам Дживанян – математик, член инициативы «Гитуж», около двух лет вовлечен в работу Военно-технического и научно-технического совета при Военно-промышленной комиссии РА. Разработал криптографические алгоритмы для крупных международных компаний, автор десятков научных статей и международных патентов.