ՖԱՖ-ը պահանջում է Արմեն Մելիքբեկյանի հրաժարականը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկրպագուների «Հայկական առաջին ճակատ» (ՖԱՖ) շարժումը պահանջում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հրաժարականը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա խաղից հետո շարժումը մոտեցել է ՀՖՖ գրասենյակ` նպատակ ունենալով հանդիպել Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին, սակայն պաշտոնյան չի մոտեցել երկրպագուներին:
«Մենք աջակցել ենք Արմեն Մելիքբեկյանին, ցանկացել ենք, որ դրական փոփոխություններ լինեն մեր ֆուտբոլում: Բայց, ցավոք, այդ փոփոխությունները մենք չենք տեսել: Մեր դիրքորոշումը եղել է այն, որ ֆեդերացիային պետք է ժամանակ տալ: Սակայն հասել ենք այն իրավիճակին, որ ՀՖՖ նախագահը չի գալիս մեզ հետ հանդիպման, և սա առաջին դեպքը չի: Այս պարագայում մենք այն կարծիքին ենք, որ ՀՖՖ նախագահը պետք է հեռանա»,-ասել է ՖԱՖ շարժման հիմնադիր Սերգեյ Ջանջոյանը:
Նախօրեին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը, Երևանում հյուրընկալելով Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականին, զիջեց 0:2 հաշվով: Դրան հաջորդեց ազգային ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի հեռացումը զբաղեցրած պաշտոնից:

YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. The First Armenian Front (FAF), a football supporters’ association, has called for the resignation of the Football Federation President Armen Melikbekyan after Armenia lost 0:2 to North Macedonia.
After the Sunday match in Yerevan, members of the association gathered outside the federation’s office to meet with Melikbekyan. The meeting did not take place.
“We were supporting Melikbekyan, we wanted positive changes in our football,” FAF founder Sergei Janjoyan said. “But unfortunately, we haven’t seen changes. Our position had been to give time to the federation, but we’ve reached a situation when the federation’s president is refusing to meet us, and this is not the first case. In this case we believe that the federation president must resign.”