ՖԱՖ-ը պահանջում է Արմեն Մելիքբեկյանի հրաժարականը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկրպագուների «Հայկական առաջին ճակատ» (ՖԱՖ) շարժումը պահանջում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հրաժարականը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիա խաղից հետո շարժումը մոտեցել է ՀՖՖ գրասենյակ` նպատակ ունենալով հանդիպել Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին, սակայն պաշտոնյան չի մոտեցել երկրպագուներին:
«Մենք աջակցել ենք Արմեն Մելիքբեկյանին, ցանկացել ենք, որ դրական փոփոխություններ լինեն մեր ֆուտբոլում: Բայց, ցավոք, այդ փոփոխությունները մենք չենք տեսել: Մեր դիրքորոշումը եղել է այն, որ ֆեդերացիային պետք է ժամանակ տալ: Սակայն հասել ենք այն իրավիճակին, որ ՀՖՖ նախագահը չի գալիս մեզ հետ հանդիպման, և սա առաջին դեպքը չի: Այս պարագայում մենք այն կարծիքին ենք, որ ՀՖՖ նախագահը պետք է հեռանա»,-ասել է ՖԱՖ շարժման հիմնադիր Սերգեյ Ջանջոյանը:
Նախօրեին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը, Երևանում հյուրընկալելով Հյուսիսային Մակեդոնիայի հավաքականին, զիջեց 0:2 հաշվով: Դրան հաջորդեց ազգային ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովի հեռացումը զբաղեցրած պաշտոնից:

ФАФ требует отставки Армена Меликбекяна
Движение болельщиков «Первый армянский фронт» (ФАФ) требует отставки президента Федерации футбола Армении Армена Меликбекяна.
Как сообщает Арменпресс, после матча Армения-Северная Македония движение обратилось в офис ФФА с целью встречи с президентом Федерации футбола Арменом Меликбекяном, однако к болельщикам чиновник не вышел.
«Мы поддерживали Армена Меликбекяна, хотели позитивных перемен в нашем футболе. Но, к сожалению, мы не увидели этих изменений. Наша позиция заключалась в том, что федерации нужно дать время. Однако мы дошли до того, что президент ФФА не приезжает с нами на встречу, и это не первый случай. В данном случае мы считаем, что президент ФФА должен уйти", - заявил основатель движения ФАФ Сергей Джанджоян.
Накануне национальная сборная Армении по футболу, принимавшая в Ереване команду Северной Македонии, проиграла со счетом 0:2. За этим последовало увольнение главного тренера сборной Александра Петракова.