ՀՀ վարչապետը Նյու Յորքում մասնակցել է «Սինթետիկ թմրամիջոցների վտանգների հասցեագրման գլոբալ կոալիցիա» խորագրով գագաթնաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում մասնակցել է «Սինթետիկ թմրամիջոցների վտանգների հասցեագրման գլոբալ կոալիցիա» խորագրով գագաթնաժողովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, միջոցառման ընթացքում քննարկվել են սինթետիկ թմրամիջոցների տարածման դեմ պայքարին վերաբերող հարցեր: Կարևորվել է այդ ուղղությամբ պետությունների և իրավապահ մարմինների սերտ համագործակցությունն ու համատեղ քայլերի իրականացումը:
Գագաթնաժողովին մասնակցել են տարբեր երկրների նախագահներ և կառավարությունների ղեկավարներ: Ելույթներով հանդես են եկել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը և Էնթոնի Բլինքենը:

Никол Пашинян принял участие в саммите на тему “Глобальная коалиция по борьбе с угрозами синтетических наркотиков”
Премьер-министр Никол Пашинян в Нью-Йорке принял участие в саммите на тему “Глобальная коалиция по борьбе с угрозами синтетических наркотиков”.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в ходе мероприятия были обсуждены вопросы борьбы с распространением синтетических наркотиков. Была подчеркнута важность тесного сотрудничества государств и правоохранительных органов и реализации совместных шагов в этом направлении.
В саммите приняли участие президенты и главы правительств различных государств. С речами выступили президент США Джо Байден и госсекретарь Энтони Блинкен.