Ալեքսանդր Պետրակովը մեկ խնդիր ունի Ազգերի լիգայի նոր մրցափուլում` հաղթել
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հավաքականի առաջ դրված  խնդիրն մեկն է համարում` Ազգերի լիգայում գրավել առաջին տեղը:
«Այս պահի դրությամբ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը չունի կենտրոնական հարձակվող: Ինչպե՞ս կլուծենք այդ խնդիրը: Կտեսնեք առաջիկա խաղում: Խնդիրներ կան, բայց կարող ենք դուրս գալ այդ իրավիճակից»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ նախախաղային ասուլիսի ժամանակ ասաց Պետրակովը:
Գլխավոր մարզչի խոսքով` ազգային թիմը դրական է տրամադրված մրցափուլից առաջ:
«Հանդիպում ունեցել ենք ՀՖՖ նախագահի հետ, որի ընթացքում նա խոսել է Ազգերի լիգայի ձևաչափից, որը նախատեսված է աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի համար: Մեր առաջ դրված է մեկ խնդիր` հաղթել: Իմ խնդիրն էլ, որպես մարզչի նույն է: Այն նաև մեր երազանքն է»,-ասաց մարզիչը:
Պետրակովը վերհիշել է նախորդ մրցափուլի Լատվիայի դեմ խաղին նախորդող շրջանում ֆուտբոլիստների` մրցակցին թերագնահատելը` առանձնացնելով. «Լիահույս եմ, որ նման խնդիրներ չենք ունենա այս անգամ»:
Սեպտեմբերի 7-ին՝ ժամը 20:00-ին, Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կկայանա ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումը։

У Александра Петракова в новом туре Лиги наций одна задача  — победить
Главный тренер сборной Армении по футболу Александр Петраков считает, что задача перед сборной одна - занять первое место в Лиге наций.
“На данный момент в сборной Армении по футболу нет центрального нападающего. Как мы решим эту проблему? Увидите в предстоящей игре. Проблемы есть, но мы можем выйти из этой ситуации”, - как сообщает Арменпресс, сказал Петраков на предматчевой пресс-конференции.
По словам главного тренера, настрой у сборной перед турниром позитивный.
“У нас была встреча с президентом ФФА, в ходе которой он говорил о формате Лиги наций, который предназначен для проведения отборочного раунда чемпионата мира. У нас одна задача: победить. Моя задача как тренера та же. Это также наша мечта”, — сказал тренер.
Петраков напомнил о недооценке соперника игроками перед матчем с Латвией в предыдущем туре, подчеркнув: “Надеюсь, на этот раз у нас не возникнет таких проблем”.
7 сентября в 20:00 на стадионе “Республиканский” имени Вазгена Саргсяна в Ереване состоится матч Лиги наций УЕФА Армения-Латвия.