Առնվազն 11 պաղեստինցի է զոհվել Գազայում Իսրայելի հարվածների հետևանքով. WAFA
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի պաշտպանության բանակի (ԻՊԲ)` Գազայի հատվածին հասցված հարվածների հետևանքով առնվազն 11 մարդ զոհվել է, 10-ից ավելին՝ վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդում է պաղեստինյան WAFA գործակալությունը։
Նշվում է, որ Գազա քաղաքում իսրայելական բանակի կողմից բնակելի շենքերի գնդակոծման ժամանակ սպանվել է երեք մարդ, ևս հինգը վիրավորվել են։
Իսկ Պաղեստինի հարավում գտնվող Ռաֆահ անկլավում ԻՊԲ-ի կողմից պայթեցված բնակելի շենքի փլատակներից դուրս է բերվել վեց զոհի մարմին։ Հինգը տուժել են։
Գործակալությունը նաև հաղորդել է պաղեստինյան անկլավի կենտրոնական մասում գտնվող Ալ Մաղազի և Նուսեյրաթ փախստականների ճամբարներում երկու զոհի և մի քանի վիրավորի մասին:
Գազայի հատվածում պատերազմը սկսվել է հոկտեմբերի 7-ին պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ արմատական շարժման հարձակումից հետո, որի հետևանքով Իսրայելում սպանվել է 1200 մարդ, գերեվարվել՝ շուրջ 250-ը։ Դեռ մոտ 100 պատանդ մնում է ՀԱՄԱՍ-ի մոտ։ Ենթադրվում է, որ նրանց մեկ երրորդը մահացել է։ Իսրայելի պատասխան ռազմական գործողությունների ընթացքում Գազայի հատվածում զոհերի թիվն, ըստ տեղի իշխանությունների, գերազանցել է 40 800-ը։

В результате израильских ударов в Газе погибли, по меньшей мере, 11 палестинцев: WAFA
В результате ударов Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) по сектору Газа погибли, по меньшей мере, 11 человек и более 10 получили ранения. Как передает Арменпресс, об этом сообщает палестинское агентство WAFA.
Отмечается, что в результате обстрела жилых домов три человека погибли и пятеро получили ранения.
В анклаве Рафах на юге Палестины из-под обломков взорванного военными ЦАХАЛ жилого дома были извлечены тела шести погибших. Пятеро получили ранения.
Агентство также сообщило о двух погибших и нескольких раненых в лагерях беженцев Аль-Магази и Нусейрат в центре палестинского анклава.
Война в секторе Газа началась после нападения радикального палестинского движения ХАМАС 7 октября, в результате которого в Израиле было убито 1200 человек и около 250 взято в плен. Считается, что треть из них погибла. Около 100 заложников все остаются у ХАМАС. В ходе ответных военных операций Израиля число жертв в секторе Газа, по данным местных властей, превысило 40 800 человек.