Ucom-ը հաջողությամբ ամփոփեց uGeneration ուսանողական ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Ucom-ը հաջողությամբ ամփոփել է առաջին uGeneration ուսանողական ծրագիրը։
Ծրագիրը հնարավորություն է տալիս ուսանողներին կատարել կարիերայի առաջին քայլերը, զարգացնել պրակտիկ հմտություններ և շփվել ոլորտի առաջատար մասնագետների հետ։
Ծրագրի առաջին փուլին դիմած ավելի քան 200 դիմորդներից ընտրվել է 20 մասնակից, որոնք մասնակցել են մասնագիտական հմտությունների զարգացմանն ուղղված դասընթացներին և պրակտիկա անցել ընկերության վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում, զանգերի կենտրոնում։
Ծրագիրը հաջողությամբ ավարտած մասնակիցներից 13-ը Ucom-ից ստացել են ճկուն գրաֆիկով աշխատանքի առաջարկ, որը կարող են համատեղել ուսման հետ:
«Միշտ հաճելի է երիտասարդ ու ոգևորված դեմքեր տեսնել մեր ընկերությունում։ Հուսով եմ այս նախագիծը մեր մասնակիցներին կօգնի օգտակար մասնագիտական հմտություններ ձեռք բերել ու զարգացնել։ Նաև լիահույս եմ, որ նրանք նոր, թարմ գաղափարներով ու մոտեցումներով սեփական ներդրումը կունենան մեր բաժանորդներին լավագույն ծառայությունները մատուցելու գործում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ծրագիրը շատ հետաքրքիր էր՝ իր հագեցվածությամբ և դասընթացների ֆորմատով: Ուրախ եմ, որ մասնակցել եմ այս նախաձեռնությանը ու օգտվել այս հնարավորությունից: Հուսամ իմ ապագան կկապեմ Ucom-ի հետ և կաշխատեմ նման հիանալի թիմում: Մեզ դիմավորել են բարությամբ, սիրով և հարգանքով, ընդունել և աջակցել են ամբողջ ընթացքում», - ասել է ծրագրի մասնակից Տաթևիկ Ղուկասյանը:

Компания Ucom успешно завершила студенческую программу uGeneration
Программа предоставляет студентам возможность сделать первые шаги в карьере, развить практические навыки и поработать с ведущими профессионалами в своей сфере.
Из более чем 200 претендентов на участие в первом этапе программы были отобраны 20 участников, которые прошли курсы, направленные на развитие профессиональных навыков, а также стажировку в офисах продаж и обслуживания или в колл-центре компании.
13 участников, успешно завершивших программу, получили предложение о работе с гибким графиком, который они могут совмещать с учебой.
“Всегда приятно видеть в нашей компании молодых и полных энтузиазма людей. Надеюсь, что этот проект поможет нашим участникам приобрести и развить полезные профессиональные навыки. Я также очень надеюсь, что они внесут свой вклад в предоставление нашим абонентам лучших услуг, предложив свежие идеи и подходы”, - сказал генеральный директор компании Ucom, Ральф Йирикян.
“Программа была очень интересной по своему объему и формату. Я рада, что приняла участие в этой инициативе и воспользовалась предоставленной возможностью. Надеюсь, что свяжу свое будущее с Ucom и буду работать в такой замечательной команде. Нас встретили с добротой, любовью и уважением, приняли и поддерживали на протяжении всего времени”, - рассказала участница программы Татевик Гукасян.
Следует отметить, что в ближайшее время начнется набор второй группы студенческой программы uGeneration.