ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածներին աջակցելու նպատակով գործարկվել է bnakavayr.am հարթակը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի կողմից գործարկվել է bnakavayr.am հարթակը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այն ծառայում է Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված ընտանիքների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի հանրայնացման և ծրագիրը շահառուներին մատչելի ներկայացնելուն։
Հարթակում ներկայացված են տեղահանված անձանց բնակարանային ապահովման ծրագրի մանրամասները, անհրաժեշտ պայմանները, դիմելու կարգը, ինչպես նաև՝ մանրամասն տեղեկատվություն բոլոր այն բնակավայրերի վերաբերյալ, որտեղ ծրագրի շրջանակներում բնակարան գնելու կամ կառուցելու դեպքում պետությունը տրամադրելու է արտոնյալ աջակցություն։
Հարթակում ինտերակտիվ քարտեզի և բնակավայրերի մասին առանձին էջերի միջոցով ներկայացված են աջակցության ծրագրում ընդգրկված այն 390 բնակավայրերը, որտեղ ծրագրով առավել աջակցություն է նախատեսված բնակարան/տուն գնելու կամ կառուցելու համար։
Բնակավայրերի մասին առանձին էջերում մանրամասներ կան առկա ենթակառուցվածքների, կրթական-մշակութային նշանակության հաստատությունների, ինչպես նաև՝ տնտեսական, գյուղատնտեսական նշանակության ռեսուրսների մասին։
Bnakavayr.am-ում շահառուները կարող են ծանոթանալ բնակարանային ապահովման ծրագրի պայմաններին, անմիջապես անցնել կայք և լրացնել ծրագրից օգտվելու համար անհրաժեշտ դիմումը։

In order to support people forcibly displaced from Nagorno-Karabakh, the bnakavayr.am platform was launched
YEREVAN, JULY 10, ARMENPRESS. The Center for Public Relations and Information of the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia launched the bnakavayr.am platform, it is intended to serve to popularize the state support program to provide housing to families forcibly displaced from Nagorno-Karabakh and making the program accessible to the beneficiaries.
The platform provides details of the program for providing housing for displaced persons, the necessary conditions, instructions on how to apply for the program, as well as detailed information about all localities where, as part of the program, the state will provide preferential support in the case of the purchase or construction of housing.
Through an interactive map and individual settlement pages, the platform presents 390 settlements where the program provides the most support when purchasing or building an apartment/house. Individual settlement pages provide detailed information on existing infrastructure, educational and cultural facilities, and economic and agricultural resources.
On bnakavayr.am, beneficiaries can familiarize themselves with the terms of the housing program, go directly to the website and fill out the application required to use the program.