IDBank-ը թողարկել է դրամային պարտատոմսերի 2024 թվականի թվով 3-րդ տրանշը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: IDBank-ը 2024 թվականի հունիսի 17-ին հրապարակային առաջարկի միջոցով թողարկել է-AMANLBB2QER7 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր՝ հետևյալ պայմաններով․
Թողարկման ծավալը – 3 միլիարդ ՀՀ դրամ
Արժեկտրոնային եկամտաբերությունը – 9,50 %
Շրջանառության ժամկետը – 27 ամիս
Արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը – 3 ամիս
Մարման ամսաթիվ – 17/09/2026
Պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են 2024թ․-ի հունիսի 17-ից մինչև 2024 թվականի օգոստոսի 16-ը ներառյալ։
Պարտատոմսերը հնարավոր է ձեռք բերել նաև առցանց՝ մի քանի հպումով, առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու։ Պարզապես IDBanking.am առցանց հարթակում մուտք գործեք «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրեք պարտատոմսերի տեսակը և քանակը և կատարեք գնում։
Պարտատոմսերի մասին ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում դրանք ձեռք բերելուց անմիջապես հետո․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում  ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը կարող եք տեսնել՝ անցնելով հղումով։
Պարտատոմսերը թողարկվելու են  Կենտրոնական բանկի նախագահի 18 հոկտեմբերի 2023թ. թիվ 1/520 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակներում: Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

IDBank issues the 3rd tranche of dollar bonds of 2024
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. On June 17, 2024, IDBank placed registered coupon bonds under the identification number of securities - AMANLBB2QER7 through a public offering on the following terms:
·  Total volume - 3 billion AMD
·  Annual interest rate - 9.50%
·  Bond maturity - 27 months
·  Bonds will be paid quarterly
·  Maturity date - 17/09/2026
The bonds will be placed from June 17, 2024 to August 16, 2024 inclusive.
The bonds can be easily purchased online with a few clicks, without visiting the Bank. Just enter the “Bonds” section on the IDBanking.am online platform, select the type and quantity of bonds and make the purchase.
The full information about the bonds will be available on the Idram&IDBank application immediately after the purchase: the “Bonds” section of the “Banking Services” section provides the distinguishing code, quantity, face value, annual coupon yield, coupon payment date and maturity date of the bonds.
The Bond prospectus was registered by the CBA, resolution N1/520А of the Chairman of the CBA from October 18, 2023. The electronic version of the prospectus and the final terms of issue are available on the official website of the Bank.