ՀՀ ԱԳ նախարարն ու ԱՄՆ-ի հայկական համագումարի ղեկավար կազմն անդրադարձել են Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հունիսի 10-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ղեկավար կազմին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել ՀՀ-ԱՄՆ քաղաքական երկխոսության և տարածաշրջանային թեմաների շուրջ:

Министр ИД Армении и руководители Армянской Ассамблеи США коснулись процесса нормализации отношений Армения-Азербайджан
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 10 июня принял руководителей Армянской Ассамблеи Америки.
Как передает “Арменпресс”, в Министерстве иностранных дел Армении сообщили, что в ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно политического диалога между Арменией и США и региональных развитий.